"Top chef" - polska edycja

Już we wrześniu Polsat włączy do swojej oferty reality show "Top chef. Mistrz kuchni", w którym będą ze sobą rywalizować zawodowi kucharze. Szefem jury został Wojciech Modest Amaro, właściciel restauracji wyróżnionej w tym roku prestiżową gwiazdką przewodnika Michelin. .

Program "Top chef" powstał w Stanach Zjednoczonych, gdzie zadebiutował w 2006 roku. Kucharskie reality show cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że Polsat postanowił stworzyć jego polską wersję. Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu, powiedziała, że przez casting do programu przewinęło się kilkaset osób, spośród których wybrano finałową czternastkę. 

– Mogę powiedzieć, że mamy fantastycznych finalistów, dla których kuchnia pełni w życiu różną rolę - dla jednych to pasja, dla innych sztuka, a dla jeszcze innych realizacja marzeń. Przekonałam się podczas castingów, że gotowanie to domena mężczyzn, ale są oczywiście też kobiety – stwierdziła Terentiew.

1170841_699178910097467_1459548964_n Mogą wziąć w nim udział zarówno szefowie kuchni luksusowego hotelu, jak i małej regionalnej karczmy. Uczestników ocenia jury, na którego czele stanął Wojciech Modest Amaro. Pozostali członkowie jury to: Joseph Seelesto, Maciej Nowak oraz Ewa Wachowicz. Prowadzącym program jest Grzegorz Łapanowski. Zwycięzca programu „Top Chef” otrzyma w nagrodę 100 tys. złotych. Nagroda może przyczynić się do zrealizowania marzeń o otwarciu własnej restauracji. Producentem programu jest Jake Vision.