Święto Wód Mineralnych 2013

Kinga Pienińska jedyna naturalna woda mineralna z regionu Pienin i Podhala zagościła na tegorocznym, ogólnopolskim Święcie Wód Mineralnych, które odbyło się w dniach 10-11 sierpnia 2013 w gościnnym Amfiteatrze w Muszynie. Wśród wystawców pojawili się producenci wszystkich typów wód mineralnych istniejących w Polsce. 
W jednym miejscu, w ciągu tych dwóch dni można było nie tylko porównać istniejące na rynku wody mineralne pod względem ich właściwości, ale przede wszystkim przekonać się, że wody mineralne smakują inaczej, w zależności od miejsca pochodzenia oraz stopnia mineralizacji. Organizatorzy Święta Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna pan Jan Golba oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie zadbali o bogaty program dla turystów i gości lokalnych. Hitem niedzielnego wieczoru był m.in koncert plenerowy Tatiany Okupnik.

5207f3630768b_g1 Stoisko Kingi Pienińskiej cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dzięki licznym atrakcjom. Wszyscy goście mieli możliwość skosztowania pysznej wody mineralnej rodem z Pienin w czystej postaci lub w formie Kingtajli, na bieżąco przygotowywanych z orzeźwiających cytrusów i świeżych ziół. Na dzieci czekały kolorowe baloniki, a na dorosłych m.in. Magazyn Kingi Pienińskiej.

Naturalna woda mineralna Kinga Pienińska biorąc udział w wielkim Święcie Wód Mineralnych 2013 w Muszynie promowała także swój region Pieniny, gdzie bije jej źródło, tym samym zapraszając wszystkich do odwiedzenia swojej krainy pochodzenia. Kinga Pienińska jest wodą należącą do grupy wód o średniej mineralizacji i posiada wyśmienity, wyrazisty 
i górski smak. A co najważniejsze może być pita bez ograniczeń zdrowotnych czy wiekowych. 

Patronaty medialne nad świętem objęły: TVP Kraków, TVM, Gazeta Krakowska, Sądeczanin, portal naszemiasto.pl, Dziennik Polski i Radio MAXXX