“Sąsiad na widelcu. Co się jada u sąsiada”

TVP1 w jesiennej ramówce umieści kulinarny show. Program pod tytułem “Sąsiad na widelcu. Co się jada u sąsiada” poprowadzi Łukasz Grass.

W każdym odcinku nowego programu TVP1 dwie sąsiadujące rodziny jako osobne drużyny będą rywalizować w przygotowaniu swoich ulubionych potraw - obiadu wraz z deserem. Każda z drużyn otrzyma od prowadzącego dwa obowiązkowe składniki, jakie musi wykorzystać w czasie gotowania. Resztę potrzebnych produktów dobrać będzie mogła z wyposażonej przez produkcję lodówki. W trakcie gotowania rad uczestnikom będą udzielać szefowie kuchni: Robert Sowa oraz Ewa Olejniczak.

O tym, która z drużyn zwycięży kulinarną rozgrywkę, zdecydują przechodnie i sąsiedzi, którzy będą degustować przygotowane w programie potrawy. Nagrodami w programie będą zestawy garnków oraz pieniądze.

Odcinki programu “Sąsiad na widelcu. Co się jada u sąsiada” są realizowane w różnych miastach Polski. Za produkcję wykonawczą show odpowiada firma Rochstar. Oparty on jest na jednym z francuskim formatów.