„KULINARNY TALENT 2020” KONKURS ROBERTA SOWY

12. edycja autorskiego konkursu Mistrza Sowy „Kulinarny Talent 2020” odbędzie się podczas targów EuroGastro w dniu 26 marca br. o godz. 11.00 w Warsaw Ptak Expo (Nadarzyn, Al. Katowicka 62). Zapraszamy!

Kulinarny Talent 2020

„Kulinarny Talent” to prestiżowy konkurs, który pozwala odkryć wybitne zdolności wśród młodych kucharzy, rozpoczynających swoją karierę kulinarną, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Konkurs ten, to pokaz najnowszych trendów odkrywanych przez młodych adeptów sztuki kulinarnej, wzbogacony ich młodzieńczą fantazją, a zarazem odwagą w łączeniu smaków i różnych technik przygotowywania dań. Zadaniem uczestników jest przygotowanie ciekawych, oryginalnych w smaku, a zarazem eleganckich i wykwintnych dań, które zachwycą jurorów.
 

Konkurs poprowadzą: dziennikarz, prezenter i autor programów telewizyjnych Krzysztof Ibisz oraz gospodarz imprezy – Robert Sowa.

„Kulinarny Talent 2020” wybiorą dwa składy jurorskie – jury profesjonalne składające się ze znanych autorytetów kulinarnych, w tym roku będą to m.in. szefowie: Jerzy Pasikowski, Wiesław Bober, Dariusz Struciński, Marcin Budynek oraz kulinarne osobowości jak m.in. David Gaboriaud.  Oceniane będą m.in.: mis en place, techniki kulinarne oraz smak i estetyka podania, czyli to, na co zwracają uwagę Klienci restauracji.

Zwycięzca oprócz nagród ufundowanych przez Sponsorów otrzyma możliwość odbycia stażu w Fork Restaurant by Robert Sowa w Warszawie!

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy z uczestników będzie musiał wykorzystać do przygotowania dania kilka obowiązkowych produktów zapewnionych przez mecenasów i sponsorów wydarzenia. W tym roku będą to:

tuszka Kurczaka Sielskiego Super Drob

przyprawy z portfolio marki Prymat

smalec gęsi Agro-Top

produkty Bonduelle Food Service ( jeden produkt z serii ryże warzywne i minimum jeden z produktów do wyboru: bataty krojone home made, duet cukinii w ćwiartkach home made, pepitki 1 smak)

napar z wybranej herbaty Herbapol Linia Premium

Dziękujemy Mecenasom i Sponsorom, którzy będą z nami podczas nadchodzącej edycji:
 
sowasponsor
 
REGULAMIN: KT 2020_regulamin_konkursu (1) (355,15kb)
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: KT 2020_formularz zgloszeniowy_ (1) (348,77kb)