FESTIWAL CZEKOLADY I SŁODYCZY

Najwięksi polscy producenci czekolady, mistrzowie cukiernictwa oraz najzdolniejsi rzemieślnicy będą prezentować swój kunszt podczas Międzynarodowego Festiwalu Czekolady i Słodyczy, który odbędzie się w Warszawie w dniach 13-15 listopada 2015. Na te trzy dni Pałac Kultury i Nauki, w którym odbędzie się Festiwal, zamieni się w Pałac Królestwa Słodyczy.

AIMG_9636Wszystko rozpocznie się w piątek, 13-tego listopada w samo południe. Kilkudziesięciu mistrzów sztuki cukierniczej, karmelarskiej i czekoladowej otworzy swoje kramy i zaprezentuje pokazy, podczas których widzowie będą na żywo obserwować ich pracę i śledzić, jak smakowity surowiec przeobraża się w prawdziwe dzieła sztuki. Na stosikach manufaktur czekoladowych i firm cukierniczych będzie można poznać tajniki tworzenie pralin, figur czekoladowych czy dekorowania tortów w stylu angielskim. Zainteresowani będą mogli zapytać mistrzów o szczegóły ich pracy i techniki wykonania poszczególnych elementów. Zaplanowano także pokazy i wystawy specjalne – największą czekoladową kolejkę w Europie, wystawę czekoladowych zwierząt, pokaz oblewania i degustacji ręcznie robionego mleczka w czekoladzie. Przez cały czas będą się odbywać pokazy pracy manufaktur cukierków i lizaków.

Podczas Festiwalu zostanie rozegrany konkurs na najładniejszy tort przygotowany przez hobbystów i pasjonatów cukiernictwa. Przy okazji konkursu odbędzie się także premierowy pokaz pierwszego w Polsce tortu multimedialnego. To całkowita nowinka w branży cukierniczej, która dopiero niedawno zawojowała Stany Zjednoczone, a teraz trafia pod nasze strzechy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.festiwalczekoladyislodyczy.pl