Amber Room - miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością

Poland 100 Best Restaurants 2017 20 października podczas Gali POLAND 10O BEST RESTAURANTS AWARDS 2017 w Pałacu Sobańskich w Warszawie poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2017 roku.

AMBER ROOM

Mieszcząca się w zabytkowym Pałacu Sobańskich, przy jednej z najbardziej prestiżowych ulic Warszawy restauracja łączy polską tradycję z najlepszymi elementami i trendami kuchni europejskiej. Jako jedyna Restauracja w Polsce została wyróżniona czterema sztućcami w przewodniku Michelin, otrzymała nagrodę Gault&Millau oraz uznana została za najlepszą restaurację w konkursie Poland Best 100 Restaurant 2016.

2

Szef kuchni Robert Skubisz, uznawany za jednego z najzdolniejszych w Polsce, przygotowuje potrawy, które dzięki jego wiedzy i doświadczeniu zasługują na miano kulinarnych dzieł sztuki.

Wszystkie dania tworzone są z najwyższej jakości składników, pochodzących z wyselekcjonowanych upraw i hodowli w Polsce, Europie i na świecie.

437

Wina dobierane przez Sommeliera potęgują doznania tworząc harmonię smaku. Karta Win Amber Room otrzymała ekskluzywne wyróżnienie Wine Spectator Best Award of Execellence 2016.

Profesjonalny serwis na najwyższym światowym poziomie w połączeniu z niezapomnianymi smakami, sprawi, że każda wizyta będzie pełna emocji i na długo pozostanie w pamięci.

AMBER ROOM NA KAŻDY DZIEŃ TYGODNIA

Poza sezonowo zmieniającą się kartą dań, w tygodniu w restauracji obowiązuje codziennie inny biznes lunch, a w soboty i niedziele specjalne menu weekendowe. Amber Room to miejsce doskonałe na rodzinny lunch, któremu sprzyja sąsiedztwo warszawskich parków.

Dla najmłodszych gości, szef kuchni w każdy weekend szykuje specjalne pozycje w menu. Letni czas jest idealny na spotkania na restauracyjnym tarasie. Tu z dala od zgiełku miasta, choć nadal w jego ścisłym centrum można spędzić niezapomniane popołudnie z rodziną i przyjaciółmi.

62122

 

PAŁAC SOBAŃSKICH PIĘKNO I TRADYCJA

W sali kryształowej Pałacu Sobańskich odbywały się huczne bale przedwojennej Warszawy. Swój obecny kształt Pałac zawdzięcza hrabinie Emilii z Łubieńskich Sobańskiej, która postano- wiła przebudować renesansową willę według projektu Leonarda Marconiego w 1876 roku.

8

Słynny architekt umieścił przed budowlą kopię posągu Dawida wykonanego przez jednego z najwybitniejszych rzeźbiarzy włoskiego renesansu – Donatella. Stojąca w ogrodzie przed frontem Pałacu rzeźba symbolizuje zwycięstwo, odwagę i pomysłowość.

Od 2009 roku mieszcząca się w Pałacu restauracja Amber Room oraz ogród z tarasem dostępne są dla wszystkich Gości.

Dziś kryształowe żyrandole – jak w minionej epoce – raz po raz rozbłyskują światłem, podczas organizowanych tu wesel oraz prywatnych konferencji i biznesowych spotkań.

9

 

OFERTA EVENTOWA SZYTA NA MIARĘ

Serwis na najwyższym światowym poziomie, indywidualne podejście do każdego Gościa i unikalną atmosferę.

Profesjonalny zespół zadba o każdy szczegół i przygotuje ofertę szytą na miarę, aby sprostać stawianym przez Państwa wymaganiom.

11

W spotkaniach organizowanych w restauracji może uczestniczyć do 450 osób. Na specjalne zamówienie przygotowywany jest też catering zewnętrzny do domu, biura, jachtu lub samolotu.

KLUB POLSKIEJ RADY BIZNESU (KPRB)

Pałac Sobańskich od roku 2000 jest siedzibą Klubu Polskiej Rady Biznesu, który powstał w roku 1997 z inicjatywy Polskiej Rady Biznesu – organizacji skupiającej elitę polskich przedsiębiorców i działającej na rzecz rozwoju polskiej gospodarki i konsolidacji środowiska biznesowego.

16

Na trzech kondygnacjach Klubu znajdują się: brasseria, bar, piwnica win, sześć gabinetów oraz letni taras. Na każdym poziomie członkowie Klubu mogą zamawiać dania z karty restauracji Amber Room i delektować się winami z pałacowej winnicy.

Do grona członków Klubu należą właściciele, współwłaściciele, prezesi, a także członkowie zarządów i rad nadzorczych największych polskich i zagranicznych firm oraz instytucji. Klub odwiedzany jest przez wybitnych ludzi świata biznesu, kultury, mediów oraz polityki.

17

 

3 RODZAJE CZŁONKOSTWA:

.Executive Member (członkowie indywidualni)

.Corporate Executive Member (członkowie korporacyjni)

.Associate Member (członkowie stowarzyszeni)

Z każdym rodzajem członkostwa wiążą się przywileje zapewnione przez KPRB oraz określone w ramach współpracy partnerskiej.

W 2006 roku Klub Polskiej Rady Biznesu podpisał porozumienie o przystąpieniu do International Associate Clubs, globalnej sieci zrzeszającej blisko 250 najbardziej znanych klubów biznesowych na całym świecie. Od biznesowych „city clubs” zlokalizowanych w centrach światowych stolic, po luksusowe resorty wypoczynkowe.

Członkowie KPRB stowarzyszeni w organizacji IAC, mogą korzystać z przywilejów innych, zrzeszonych Klubów mieszczących się w odległości co

AMBER ROOM

Godziny otwarcia

Pon – Pt 12:00 – 23:00

Sob        12:00 – 23:00

Niedz -   12:00 – 21:00

KLUB POLSKIEJ RADY BIZNESU

Godziny otwarcia

Pon – Pt   8:00 – 22:00

Sob –      Niedz Na żądanie

 

AMBER ROOM

Aleje Ujazdowskie 13

00-567 Warszawa

Rezerwacje:

+ 48 22 523 66 64

recepcja@amberroom.pl