Arte Culinaria Italiana za nami.

Maksym Trushkin i Emil Buszyński z restauracji Miodowa-Dzierżoniów zostali zwycięzcami XVI edycji Włoskiej Sztuki Kulinarnej Arte Culinaria Italiana. Konkurs odbył się w Green Mountain Hotel w Karpaczu. Na drugim miejscu uplasował się zespół z restauracji Loft w Gostyniu (Artur Mendyka i  Weronika Dulas), a na trzecim restauracja Lemon – Gródek nad Dunajcem (Dominik Jeleński i Wojciech Bąba).

Jurorzy oceniali dwa dania konkursowe: pierwsze danie  z obowiązkowym użyciem makaronu lub ravioli marki Perino  i dowolnych składników oraz drugie danie mięsne  z obowiązkowym użyciem rostbef bez kości SNS marki Sokołów  i dowolnych składników .

W gronie jurorów degustacyjnych zasiedli: Krzysztof Szulborski (przewodniczący jury), Kurt Scheller, Robert Sowa, Andrzej Polan, Teofilos Vafidis,  Marcin Budynek , Janusz Profus, Piotr Soboń, Piotr Sabala, Rafał Zaręba i Krzysztof Gawlik. W jury technicznym: Cezary Powała, Jakub Steuermark,  Mariusz Nowicki i Andrzej Ławniczak. Koordynatorami konkursu byli szefowie kuchni: Kamil Prusicki, Marcin Piotrowicz, Sebastian Ołubek i Rober Kopacz.

Jury

Autorem  i pomysłodawcą konkursu jest Giancarlo Russo, włoski szef kuchni, restaurator i autorytet z zakresu kuchni włoskiej w Polsce. Oficjalny kucharz Episkopatu Polski przygotowujący dania m.in. dla Jana Pawła II i Benedykta XVI oraz delegacji z Watykanu podczas pielgrzymek do Polski.

Fot.: Marcin Kaźmieruk Fotografia