Bacardi Legacy Competition - 130 m pod ziemią

18 lutego br., poznamy zwycięzcę polskiej edycji jednego z najbardziej znanych konkursów w środowisku barmańskim - Bacardi Legacy Competition. Trwające od kilku miesięcy zmagania mistrzów sztuki barmańskiej zakończy konkurs rozegrany w Wieliczce - aż 130 metrów pod ziemią! W finale uczestnicy zawalczą nie tylko o miano najlepszego, ale również o zaszczyt reprezentowania Polski podczas międzynarodowego finału w Puerto Rico.


images Od ponad 150 lat marka Bacardi wyzwala kreatywność wśród barmanów na całym świecie. Produkowana w oparciu 
o doskonałą recepturę, o wybornym smaku, stanowi inspirację do tworzenia ponadczasowych koktajli. To główna idea konkursu Bacardi Legacy, który uchodzi za jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży barmańskiej.

Projekt ma na celu wyłonienie prawdziwych mistrzów miksologii, ale służy także integracji środowiska barmańskiego z całego świata.

W Polsce, trwające od kilku miesięcy zmagania zakończyły się wyłonieniem trzech finalistów, którzy już niebawem staną do rywalizacji o miano zwycięzcy polskiej edycji Bacardi Legacy. Rywalizacja była zacięta a poprzeczka postawiona bardzo wysoko. Barmani, którzy zostali zakwalifikowani do ścisłej czołówki konkursowej, mieli za zadanie przygotowanie autorskiej propozycji koktajlu na bazie rumu Bacardi Superior oraz znanego na całym świecie The Original Bacardi Daiquiri. Była to doskonała okazja, do sprawdzenia nie tylko barmańskich talentów kandydatów, ale także ich osobowości i umiejętności radzenia sobie w wyjątkowych okolicznościach. Zmagania barmanów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem całego środowiska a wyjątkowa formuła konkursu zapewniała emocje na najwyższym poziomie - duch Bacardi towarzyszył wszystkim.

Ostatecznie wyłoniono trzech finalistów, spośród których już niebawem  wybrany zostanie zwycięzca polskiej edycji Bacardi Legacy Competition. Szczęśliwcami okazali się: Jakub Kozłowski (koktajl Golden Punch), Mateusz Szuchnik (koktajl Peter Pan) i Rafał Nawrot (koktajl True Bacardi Desire).

Kto okaże się najlepszy?