Bartosz Peter ze srebrem w konkursie Global Chef

Bartosz Peter wytypowany przez OSSKiC do tegorocznej edycji konkursu Global Chef, zdobył srebrny medal w kategorii „junior”, przygotowując 3 zestawy składające się z 4 dań, które przekonały jury nie tylko smakiem, ale także sposobem przygotowania.

10537947_352169054985347_4199159351991084905_o

W tegorocznej edycji rozgrywki Global Chef, który odbył się w czeskiej Pradze na początku października, Polskę na szczeblu regionu Europy Centralnej reprezentowało dwóch uczestników – Piotr Kuziela i Bartosz Peter, startujący odpowiednio w kategoriach „open” i „junior”. Na przygotowanie dania konkursowego składającego się z przystawki, dania głównego i deseru, uczestnicy mieli 3 godziny. W propozycjach polskich reprezentantów znalazły się m.in. łosoś wędzony z jabłkiem, halibut ceviche, assied cielęcy, czy mus z mlecznej czekolady z lodami z wędzonej herbaty.

Tegoroczna edycja Global Chef była dla Bartosza Petera zagranicznym debiutem na konkursowej scenie. Pomimo silnej konkurencji, naszemu reprezentantowi zabrakło jedynie 3 punktów, aby pokonać bardziej doświadczonego uczestnika z Niemiec i zając tym samym najwyższe miejsce na podium. Drugi z Polaków, Piotr Kuziela, startujący w kategorii „open” uplasował się na czwartym miejscu. Jury konkursu poddało ocenie nie tylko smak potraw, ale również przygotowanie produktów i sposób pracy.

Dla Bartosza Petera srebrny medal oznacza automatyczną kwalifikację do reprezentacji Polski na Olimpiadzie Kulinarnej IKA (Internationale Kochkunst-Ausstellung) w Erfurcie.

„Podium zdobyte w konkursie Global Chef ma absolutnie wyjątkowe znaczenie. To kolejny dowód na to, że mamy niezwykłych, ambitnych oraz profesjonalnych reprezentantów nowego pokolenia. To ogromny potencjał, który należy rozwijać i szansa dla Polski na budowanie silnej pozycji na kulinarnej mapie regionu i świata” – komentuje Grzegorz Kazubski, menedżer Centrum HoReCa, MAKRO.

Polscy kandydaci są silnie wspierani przez MAKRO, które jest partnerem strategicznym OSSKiC i realizuje swoje zobowiązanie do inwestycji w rozwój talentów kulinarnych, ich przygotowania do reprezentacji kraju w konkursach oraz promocji w skali ponadnarodowej.