Biało-Czerwoni na talerzu

3d854538d8Z przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska w ramach „Biblioteki Przeglądu Sportowego” ukazała się unikalna pozycja "Biało-Czerwoni na talerzu", w której szef kuchni reprezentacji Polski prezentuje tajniki swojej pracy.

"Biało-Czerwoni na talerzu" to niezwykły zbiór przepisów kulinarnych gwiazd naszej piłki. W książce przeczytać można między innymi o smakach dzieciństwa reprezentantów Polski, a także porównać jadłospisy obecnych i dawnych idoli. O ulubionych daniach opowiadają Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak, ale i Zbigniew Boniek, Adam Nawałka i Jan Tomaszewski.

Tomasz Leśniak, kucharz polskich piłkarzy: „Do współpracy przy książce zaprosiłem piłkarzy reprezentacji, z którymi gotujemy ich ulubione potrawy bądź nawiązujemy do ich smaków dzieciństwa. M.in. z Robertem Lewandowskim, Grzegorzem Krychowiakiem czy Arturem Borucem rozmawiamy też, jak przez lata zmieniała się ich świadomość żywieniowa. Pokazujemy, kiedy odkryli, że odpowiednia dieta to jeden z najważniejszych czynników sukcesu. W książce nie zabraknie też przepisów legend, m.in. Zbigniewa Bońka czy Grzegorza Laty. Zdradzę również menu naszej kadry przed najważniejszymi meczami, np. przed historycznym triumfem z Niemcami”.