Czy Mistrz może być tylko jeden?

Już po raz piętnasty w dniu 16 maja siedemnastu kandydatów powalczy w warszawskim Hotelu Regent o zaszczytny tytuł Mistrzostw Polski Sommelierów (MPS). W kilkunastu konkurencjach będzie sprawdzana ich wiedza i umiejętności praktyczne. W tym roku zostanie wyłonionych dwóch zwycięzców: poza Mistrzem Polski w kategorii ogólnej, wybrany zostanie również najlepszy sommelier w kategorii wiekowej do 30 lat, który będzie reprezentować Polskę na Castel Sommelier Cup (CSC) w Holandii.

Mistrz Polski Sommelierów 2015 będzie reprezentował nasz kraj w przyszłym roku na Mistrzostwach Świata w Argentynie. Natomiast najbardziej utalentowany młody sommelier, który w dniu zawodów nie ma ukończonych 30 lat, będzie reprezentował Polskę w zawodach Young Sommelier CSC w Amsterdamie zaplanowanych na sierpień 2015.

Zgłoszenia na tegoroczną edycję napłynęły m.in. z Anglii czy Irlandii od Polaków wykonujących zawód sommeliera zagranicą.

Celem zawodów jest propagowanie zawodu w Polsce, aktywizacja młodych sommelierów w rozwoju oraz integracja środowiska branżowego.