Doświadczenie smaku Restauracji Belvedere

W odpowiedzi na obecną sytuację Restauracja Belvedere przygotowała wyjątkową usługę cateringu, która pozwoli na doświadczenie smaku autorskich potraw szefa kuchni w domowym zaciszu. Specjalnie skomponowane menu to propozycje zarówno klasyczne, jak i wegetariańskie, stworzone zgodnie z filozofią restauracji o ponad 30 letniej tradycji.

Trudna sytuacja branży gastronomicznej zmusiła restauratorów do podjęcia wyzwania i wprowadzenia rozwiązań, które z perspektywy kuchni fine diningowej są działaniami bardzo nowatorskimi. 

Restauracja Belvedere oferuje doświadczenie sztuki kulinarnej najwyższej próby. Jednak poza doznaniami smakowymi, liczy się także odpowiednie podanie dań, oprawa wizualna, charakter wnętrza czy wysoka jakość obsługi.

„Stanęliśmy przed dużym wyzwaniem, decydując się na wprowadzenie oferty dań na wynos. Musieliśmy opracować metodę na przeniesienie doświadczenia Restauracji Belvedere do domów naszych Gości, zachowując najwyższą jakość potraw, smak i wygląd każdego z dań. Udało nam się stworzyć menu, które pozwoli na bezpieczny transport i w pełni odpowie na oczekiwania Klientów. Pomimo izolacji i restrykcji, którym musimy się poddać, nie chcemy aby Goście w pełni rezygnowali ze swoich przyzwyczajeń i posiłków najlepszej jakości” – komentuje Artur Zymerman, dyrektor generalny Grupy Belvedere.

01ed726648cf77a35203be69eb9f7614

Artur Zymerman odbiera nagrodę podczas Gali Poland 100 Best Restaurants - 25.10.2015

W nowym menu możemy znaleźć przystawki takie jak pieczony łosoś z zielonym ogórkiem i sosem balsamicznym, rostbef wołowy z czerwonym pieprzem i piklami, czy kozi ser z figami i żurawiną. Dania główne to między innymi cielęcina duszona ze szparagami i szynką parmeńską w sosie winnym, sandacz w sosie szafranowym z pieczonymi batatami, czy potrawa wegetariańska w postaci grillowanych warzyw z pesto ziołowym i grzankami. Restauracja przygotowała również propozycje deserów i menu dopasowane do gustów najmłodszych Klientów.

Produkty niezbędne do przygotowania dań na bieżąco zamawiane są od lokalnych dostawców, z którymi restauracja współpracowała na co dzień.

„Taki krok pozwolił nam nie tylko odpowiedzieć na oczekiwania naszych Gości, ale także wesprzeć lokalnych dostawców, którzy odnotowują straty związane z zawieszeniem działalności lokali gastronomicznych” – dodaje Artur Zymerman.

Posiłki są przygotowywane z utrzymaniem najwyższych standardów jakości zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i zaleceniami WHO w kwestii zachowania szczególnej higieny. Kucharze pracują w jednorazowych rękawiczkach lateksowych, maseczkach oraz specjalnych ubraniach ochronnych.

“Szczególnie dbamy o stan zdrowia naszych pracowników. Codziennie mierzymy temperaturę, nawołujemy do prowadzenia zdrowego stylu życia, odżywiania i minimalizowania poziomu stresu w tym trudnym dla każdego z nas okresie” - podkreśla Anna Bykowska, Dyrektor Restauracji Belvedere.

Dostawcy są wyposażeni w maseczki oraz rękawiczki ochronne, a w trakcie realizacji zlecenia utrzymują 1,5 m dystans od drzwi i samego odbiorcy zamówienia. Posiłki dostarczane są w sterylnych, hermetycznie zamykanych opakowaniach jednorazowych, aby wyeliminować nawet najmniejsze ryzyko zagrożenia. W trosce o wspólne bezpieczeństwo, Restauracja Belvedere realizuje w tym czasie wyłącznie płatności bezgotówkowe.

Restauracja Belvedere zaprasza do składania zamówień:

ul. Agrykoli 1, wjazd od ul. Parkowej

00-460 Warszawa

+48 734 157 996

restauracja@belvedere.com.pl

1234