FESTIWAL WINA BACHANALIA 2013

Festiwal Wina 2013 Zamkowe Bachanalia Night & Day odbył się 22 i 23 listopada 2013 roku w Hotelu ZAMEK RYN****. Była to IV edycja Festiwalu Wina adresowana nie tylko do sektora branżowego, ale także do Gości hotelowych i mieszkańców Mazur, którzy mieli okazję zapoznać się z winami niemalże z całego świata. Formuła festiwalu została poszerzona o wystawę i degustację w piątkowy wieczór, co cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem Gości. Można było spędzić piątkowe popołudnie na zamkowym Dziedzińcu słuchając dobrej muzyki i degustując doskonałe wina.

Na rozmieszczonych na zamkowym Dziedzińcu stoiskach zaprezentowało się kilkanaście firm z branży winiarskiej – przede wszystkim importerów win, ale obecni byli także wytwórcy nalewek i mistrzowskie stoisko cukiernicze z pralinami. Jednym z punktów programu było łączenie i serwowanie wina oraz dodatków, które wyśmienicie się z nim komponują.

Przybywając na te dni do Rynu, można było zdobyć bogatą wiedzę na temat win: pochodzenia, sposobu podawania, smaku, koloru, producentów i ich historii. Festiwal miał na celu poszerzenie wiedzy winiarskiej w naszym regionie – wielu Gości wzięło udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów w zakresie win. Podczas Zamkowych Bachanalii odbył się konkurs na „Najzacniejsze Wino”, a nagrodą były Pierścienie KOMTURA. Tegoroczną edycję wygrała Firma ATLANTIKA z winem Cicioria i otrzymała ZŁOTY PIERSCIEŃ KOMTURA.

WYNIKI KONKURSU :

ZŁOTY PIERŚCIEŃ KOMTURA – wino Cicoria – ATLANTIKA

SREBRNY PIREŚCIEŃ KOMTURA – wino Moscato – PIWNICA WYBORNYCH WIN

BRĄZOWY PIERŚCIEŃ KOMTURA – wino Riesling Urban – WIELKIE WINA

 

Bachanalia1BachanaliaBachanalialogoBach