FESTIWAL WINA BACHANALIA 2014

Jubileuszowa V edycja Festiwalu Wina 2014 Zamkowe Bachanalia Night & Day odbyła się 14 i 15 listopada 2014 roku w Hotelu ZAMEK RYN****.

Tegoroczna edycja Festiwalu Wina była adresowana nie tylko do sektora branżowego, ale także do Gości hotelowych i mieszkańców Mazur, którzy mieli okazję zapoznać się z winami niemalże z całego świata. Formuła eventu została poszerzona między innymi o prezentację live cooking zaprzyjaźnionych Szefów Kuchni z obiektów hotelowych znajdujących się w naszym regionie, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem Gości.

Szefowie przygotowywali dania na bazie kaczki i wina, prezentowane Gościom a następnie udostępnione im do degustacji. Na rozmieszczonych na zamkowym Dziedzińcu stoiskach zaprezentowało się kilkanaście firm z branży winiarskiej – przede wszystkim importerów win, choć obecni byli także wytwórcy miodów pitnych i mistrzowskie stoisko cukiernicze z pralinami. Jednym z punktów programu było łączenie i serwowanie wina oraz dodatków, które wyśmienicie się z nim komponują. Nowym wydarzeniem podczas Festiwalu był pokaz serowarski z Akademią Siedliska pod Lipami - każdy uczestnik mógł obserwować proces ważenia sera.

Był to wspaniały weekend, który można było spędzić na zamkowym Dziedzińcu, słuchając dobrej muzyki i degustując doskonałe wina. Przybywając na te dni do Rynu, można było zdobyć bogatą wiedzę na temat win: pochodzenia, sposobu podawania, smaku, koloru, producentów i ich historii. Festiwal miał na celu poszerzenie wiedzy winiarskiej w naszym regionie – wielu Gości wzięło udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów w zakresie win.


Podczas Zamkowych Bachanalii odbył się konkurs na „Najzacniejsze Wino”, a nagrodą były Pierścienie KOMTURA.
Tegoroczne wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

I miejsce i ZŁOTY PIERŚCIEŃ KOMTURA ZAMKU W RYNIE

wino: Mionetto Prosecco

prezentowane przez firmę: Henkell&CO. VINPOL Polska Sp. z o.o.

II miejsce i SREBRNY PIERŚCIEŃ KOMTURA ZAMKU W RYNIE

Crear

prezentowane przez firmę: Vinarin - Wina Świata

III miejsce i BRĄZOWY PIERŚCIEŃ KOMTURA ZAMKU W RYNIE

Marqués de Valdueza de Toledo

prezentowane przez firmę: RIVA

logoBach_15