FINAŁ VI EDYCJI POLAND 100 BEST RESTAURANTS 2016

15 października podczas Gali POLAND 10O BEST RESTAURANTS AWARDS 2016 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2016 roku.

Konkurs i zarazem przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce to prestiżowy, pierwszy i jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem w głównej mierze oceniane przez konsumentów dzięki temu ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków kulinarnych. Na ocenę i końcowy wynik składają się: ocena restauracji przeprowadzona przez ankieterów wśród klientów odwiedzających daną restaurację oraz ocena poprzez stronę internetową Akcji, głosowanie SMS, głosowanie poprzez Facebook oraz ocena inspektorów przeprowadzona podczas badania Mystery Shopping.

Do VI edycji Poland 100 Best Restaurants otrzymaliśmy 1306 nominacji. 100 najlepszych restauracji z największą ilością pozytywnych ocen znalazło się na liście Poland 100 Best Restaurants 2016 i zostanie umieszczonych w tegorocznym wydaniu przewodnika, którego premiera nastąpi podczas Gali.

Każda z restauracji, która znalazła się na liście Poland 100 Best Restaurants 2016 jest inna, nieporównywalna, wspólnie jednak dają pojęcie o tym, czym jest polska gastronomia. Akcja rekomendacji Poland 100 Best Restaurants to wyjątkowa okazja promocji najlepszych lokali gastronomicznych w Polsce oraz uhonorowania pracy i osiągnięć ich właścicieli i personelu. To także kształtowanie pozytywnego wizerunku całej branży gastronomicznej w naszym kraju.

Oficjalne wręczenie nagród POLAND 100 BEST RESTAURANTS 2016 odbędzie się podczas Gali kończącej VI edycję Akcji. Nagrody będą przyznawane w KATEGORII NAJLEPSZA RESTAURACJA W POLSCE oraz NAJLEPSZA KARCZMA W POLSCE w trzech grupach : AWARD OF EXCELLENCE – jeden widelec, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 2 widelce oraz GRAND AWARD – 3 widelce oraz GRAND AWARD – 3 widelce PLUS. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75% oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25% oceny inspektorów.

Przyznane zostaną również nagrody specjalne m.in. w kategoriach – Szef Kuchni Roku, Osobowość Kulinarna Roku, Telewizyjny Program Kulinarny Roku, Wydawnictwo Kulinarne Roku, Blog Kulinarny Roku.

Te niezwykle cenione wyróżnienia przyznawane są nie tylko za najwyższą jakość usług, ale też umiejętność przemieniania jedzenia w sztukę. Dobra kuchnia musi wpływać na nasze emocje: poprawiać nastrój, wzruszać, a nawet rozśmieszać.

Najlepszą restauracją w Polsce w 2015 została RESTAURACJA STREFA z Warszawy a najlepszą karczmą w Polsce został Nordowi Mol z Celbowa. Szefem Kuchni Roku 2015 został Jarosław Walczyk a Osobowością Kulinarną Roku 2015 został Karol Okrasa.

A TAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU W TORUNIU

PARTNERZY:

AVIKOKRUSZWICA

DWOREK GOŚCINNYMORZEWIE PARK

 

PATRONAT HONOROWY:

MOT

 

PARTNERZY:

AMBASADORSTAR WINESSNALSGASTRO MAGICOERLAMANSHOPKINS

 

PARTNERZY MEDIALNI:

PORADNIK RESTAURATORAPAPAJANEWS GASTRORESTAURACJA PISMOBIZNES RESTAURACJEWIEŚCI Z GÓRMTV24POTRAWY REGIONALNE