Finał World’s 50 Best Restaurants przełożono na rok 2021

50 Best Restaurants ogłosiło, że tegoroczna Gala, która miała się odbyć 2 czerwca w Antwerpii została przełożona na rok 2021 i odbędzie się jeśli sytuacja na to pozwoli.

W tym roku 50 Best nie opublikuje również swojej corocznej listy World’s Best Restaurants.

William Drew, dyrektor 50 Best Restaurants, powiedział: Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc sektorowi restauracyjnemu w walce o jego przyszłość. W miejsce globalnego spotkania gastronomicznego, 50 Best zaprojektuje i opracuje skuteczne inicjatywy, które pomogą branży restauracyjnej współpracować w czasie kryzysu. Decyzja ta została podjęta nie tylko ze względu na obecne ograniczenia w podróżach międzynarodowych i poważne obawy zdrowotne, ale także w świetle przerażającej liczby ofiar pandemii w sektorze restauracyjnym i hotelarskim na całym świecie, nie wspominając o cierpieniu milionów osób z powodu wirusa.

Składamy przysięgę, że chociaż w tym roku nie będzie obchodów World’S 50 Best Restaurants będziemy działać na rzecz wspierania i obrony restauracji zarówno dziś jak i w przyszłości. Prosimy społeczność, aby przyłączyła się do naszych inicjatyw, które zastąpią w tym roku nasz planowany program wydarzeń w Antwerpii.