Goût de France - Good France - święto francuskiej kuchni

Pierwszego dnia wiosny, w poniedziałek 21 marca, 1500 restauracji na całym świecie zaprosi swoich gości na kolację przygotowaną zgodnie z francuską tradycją kulinarną. Wszystko to w ramach drugiej edycji wydarzenia organizowanego pod nazwą "Goût de France / Good France" ("Smak Francji"). W Polsce w projekcie udział weźmie 93 restauracji z 36 miast i miejscowości,

Inicjatywę powołało do życia francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Alain Ducasse - francuski szef kuchni, uważany za jednego z najlepszych na świecie. W swoim ideowym założeniu "Smak Francji" kontynuuje tradycję "Kolacji Epikura" z 1912 r. - zorganizowanej w celu zaserwowania jednego, ściśle określonego menu jak największej liczbie osób, także poza Francją.

Francuską kolację 21 marca będzie można skosztować zarówno w metropoliach, jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź, Trójmiasto, jak i w średnich miastach, np. w Olsztynie, Bielsku-Białej czy Kaliszu. Nawet mieszkańcy niewielkich miejscowości będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu, spożywając kolację „Goût de France/Good France” m. in. w Ciekocinku, Smolarnii, Orlii, Gródku nad Dunajcem i wielu innych.

Poniżej mapa miast i miejscowości, w których 21 marca serwowane będą kolacje „Goût de France/Good France” i pełna lista dziewięćdziesięciu dwóch restauracji / "wygrubione" restauracje szczególnie polecamy - lista POLAND 100 BEST RESTAURANTS 2016 /.

86d2660aa54e69f6-ae7fd

 

BIAŁYSTOK

Receptura

ul. Św. Rocha 14

chef: Paweł Zawadzki

Menu Goût de France/Good France

Restauracja & Bar Cristal

ul. Lipowa 3/5

chef: Łukasz Rakowski

Menu Goût de France/Good France

BIELSKO-BIAŁA

Beksien

ul. Piwowarska 4

chef : Bartosz Gadzina

Menu Goût de France/Good France

Restauracja Lunita

ul. Sobieskiego 50

chef: Przemysław Baczański

Menu Goût de France/Good France

BUSKO-ZRÓJ

Ponidzie Restaurant

ul. Bohaterów Warszawy 115

chef: Patryk Kotarba

Menu Goût de France/Good France

BYDGOSZCZ

Villa Calvados

ul. Piotra Skargi 3

chef : Grzegorz Parczewski

Menu Goût de France/Good France

BYTOM

The Piano Restaurant

ul. Strzelców Bytomskich 87c

chef: Jakub Parkietny

Menu Goût de France/Good France

CHOCZEWO

1906 Gourmet Restaurant

Ciekocinko 9

chef : Paweł Dołżonek

Menu Goût de France/Good France

DOBCZYCE

Dwór Sieraków

Sieraków 233

chef: Janusz Fic

Menu Goût de France/Good France

GDAŃSK

A la française

ul. Spichrzowa 24/1

chef : Dominique Chesnais

Menu Goût de France/Good France

Bellevue

Targ Rybny 10 AB

chef : Mateusz Izajasz

Menu Goût de France/Good France

1611 Restaurant

ul. Bytowska 4

chef: Łukasz Cegłowski

Menu Goût de France/Good France

GDYNIA

Krew i Woda

ul. Abrahama 41

chef: Mariusz Pieterwas

Menu Goût de France/Good France

Przystanek Orłowo

al. Zwycięstwa 237/3

chef: Kamil Sadowski

Menu Goût de France

Sztuczka

ul. Abrahama 40

chef: Rafał Wałęsa

Menu Goût de France/Good France

GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ

Kogut i Kurka

ul. Uzdrowiskowa 71

chef : Dariusz Stefaniak

Menu Goût de France/Good France

Kapias

ul. Św. Anny 4

chef: Piotr Polak

Menu Goût de France/Good France

GRÓDEK NAD DUNAJCEM

Restauracja Lemon

Gródek nad Dunajcem 83

chef: Janusz Garncarczyk

Menu Goût de France/Good France

JANKOWICE

Hotel Spa Laskowo

ul. Raciborska 62

chefs: Paweł Kaczmarek, Krystian Cydejko

Menu Goût de France/Good France

KALISZ

Lewy Profil Asnyka

ul. Babina 1

chef : Tomasz Ochocki

Menu Goût de France/Good France

KARPACZ

Patateria

Ul. Linowa 1B

chef: Constant-Michel Labarre

Menu Goût de France/Good France

KATOWICE

Cristallo

ul. Dworcowa 5

chef: Jakub Biskup

Menu Goût de France/Good France

La Cantina

ul. Trzy Stawy 22

chef: Przemysław Budziński

Menu Goût de France/Good France

Patio-Park

ul. Kościuszki 101

chef: Adrian Szmidt

Menu Goût de France/Good France

Restauracja Alpejska

ul. Ceglana 67

chef: Rafał Brol

Menu Goût de France/Good France

KOWALE

Kowall Restaurant & Wine Bar

ul. Staropolska 32

chef : Marek Rogalski

Menu Goût de France/Good France

KOŹMIN WIELKOPOLSKI

Pałac w Orli / Palace « Orla »

ul. Orla 50

chef : Maciej Barton

Menu Goût de France/Good France

KRAKÓW /CRACOVIE

Biała Róża Restaurant

ul. Straszewskiego 16

chef : Łukasz Cichy

Menu Goût de France/Good France

Bistro 11 Food&Wine

ul. Rakowicka 11

chef : Gniewosz Kin

Menu Goût de France/Good France

Cyrano de Bergerac

ul. Sławkowska 26

chef : Zbigniew Siemieniec

Menu Goût de France/Good France

Gessler

ul. Bobrowa 17

chef : Krzysztof Łazowski

Menu Goût de France/Good France

La Fontaine

ul. Sławkowska 1

chef : Pierre Gaillard

Menu Goût de France/Good France

Magnes Restaurant, Grill&Lounge

ul. Św. Tomasza 15

chef: Paweł Twardosz

Menu Goût de France/Good France

Qualita

ul. Wygrana 6

chef: Marcin Dudek

Menu Goût de France/Good France

Trzy Rybki

ul. Szczepańska 5

chef: Krzysztof Żurek

Menu Goût de France/Good France

Unicus Restaurant

ul. Św. Marka 20

chef: Mateusz Suliga

Menu Goût de France/Good France

Zakładka Food&Wine

ul. Józefińska 2

chef: Tomasz Binięda i Piotr Zając

Menu Goût de France/Good France

KRYNICA-ZDRÓJ

Koncertowa Restaurant

ul. Piłsudskiego 76

chef: Patrycja Stefanów-Kot

Menu Goût de France/Good France

LUBLIN

Piano

ul. Jana Pawła II 19

chef: Piotr Huszcz

Menu Goût de France/Good France

Restauracja Ego

ul. Grodzka 30

chef : Adam Piechaczek

Menu Goût de France/Good France

ŁÓDŹ

Affogato Restaurant

ul. Piotrkowska 90

chef: Maciej Rosiński

Menu Goût de France/Good France

Four Colors

ul. Łąkowa 29

chef: Jakub Jakubowski

Menu Goût de France/Good France

Kolory Wina

ul. Liściasta 76

chef: Jarosław Bieńkowski

Menu Goût de France/Good France

Lokal

ul. Sienkiewicza 61

chef: Marta Edmunds

Menu Goût de France/Good France

Piotrkowska Klub Zieliński i Syn

ul. Piotrkowska 97

chef: Ewa Rezler

Menu Goût de France/Good France

OLSZTYN

Spiżarnia Warmińska

ul. Lelewela 4a

chef: Adrian Gabryszak

Menu Goût de France/Good France

PŁOCK

Wieża Ciśnień

ul. Warszawska 26

chef: Mateusz Fronczak

Menu Goût de France/Good France

POZNAŃ

Cucina

ul. Wyspiańskiego 26 a

chef: Ernest Jagodziński

Menu Goût de France/Good France

Muga

ul. Krysiewicza 5

chef : Artur Skotarczyk

Menu Goût de France/Good France

Restauracja Delicja

Plac Wolności 5

chef : Teresa Borucka

Menu Goût de France/Good France

Zagroda Bamberska

ul. Kościelna 43

chef: Sergiusz Hieronimczak

Menu Goût de France/Good France

ROZOGI

Zajazd Tusinek

ul. Kolonia 2

chef: Bożena Malon

Menu Goût de France/Good France

SEROCK

Aruana Restaurant

ul. Czesława Miłosza 14a

chef: Witold Iwański

Menu Goût de France/Good France

SOPOT

Bulaj

al. Mamuszki 22

chef: Artur Moroz

Menu Goût de France/Good France

Cyrano et Roxane

ul. Bohaterów Monte Cassino 11

chefs : Yannick Chauvet, Marc Petit

Menu Goût de France/Good France

Morska

ul. Morska 9

chef: Adam Głowiński

Menu Goût de France/Good France

Petit Paris

ul. Grunwldzka 12/16

chef : Philippe Abraham

Menu Goût de France/Good France

SOSNOWIEC

Magiel Kulinarny

ul. Warszawska 5a

chef: Radosław Spirydowicz

Menu Goût de France/Good France

SZCZYRK

Gościniec Salmopolski

ul. Wiślańska 56a

chef: Grzegorz Jasiński

Menu Goût de France/Good France

ŚCINAWA POLSKA

Tawerna Kapitańska

Ścinawa Polska 38a

chef : Anna Strażyńska

Menu Goût de France/Good France

TORUŃ

Sfera by Sebastian Krauzowicz

ul. Bulwar Filadelfijski 11

chef: Sebastian Krauzowicz

Menu Goût de France/Good France

Szeroka 9

Ul. Szeroka 9

Chef : Krzysztof Bielawski

Menu Goût de France/Good France

TRZCIANKA

Smolarnia Restaurant

Smolarnia 27

chef : Paweł Salamon

Menu Goût de France/Good France

TYCHY

Restauracja Pod Prosiakiem

ul. Armii Krajowej 105a

chef : Marzena Kaczmarczyk-Guźlińska

Menu Goût de France/Good France

WARSZAWA / VARSOVIE

Atelier Amaro

ul. Agrykola 1

chef : Wojciech Amaro

Menu Goût de France/Good France

Bistro de Paris

Pl. Piłsudskiego 9

chef : Michel Moran

Menu Goût de France/Good France

Bistro la Cocotte

ul. Mokotowska 12

chef : Luc Dernaucourt

Menu Goût de France/Good France

Brasserie Warszawska

ul. Górnośląska 24

chef: Mateusz Wichrowski

Menu Goût de France/Good France

Bubbles

Pl. Piłsudskiego 9

chef : Tomasz Pydyś

Menu Goût de France/Good France

Concept13

ul. Bracka 9

chef: Dariusz Barański

Menu Goût de France/Good France

Dom

ul. Mierosławskiego 12

chef: Łukasz Andruszkiewicz

Menu Goût de France/Good France

Elixir by Dom Wódki

Plac Teatralny, ul. Wierzbowa 9/11

chef: Michał Tkaczyk

Menu Goût de France/Good France

Kaskrut

ul. Poznańska 5

chef: Piotr Ceranowicz

Menu Goût de France/Good France

Le Bistro Rozbrat

ul. Rozbrat 44a

chef: Rafał Hreczaniuk

Menu Goût de France/Good France

L’Enfant terrible

ul. Sandomierska 13

chef: Michał Bryś

Menu Goût de France/Good France

Le Victoria Brasserie Moderne

ul. Królewska 11

chef: Maciej Majewski

Menu Goût de France/Good France

Mod

ul. Oleandrów 8

chef : Trisno Hamid

Menu Goût de France/Good France

Nolita

ul. Wilcza 46

chef: Jacek Grochowina

Menu Goût de France/Good France

Novo Square Lounge Bar (Novotel)

ul. 1 Sierpnia 1

chef: Piotr Lasecki

Menu Goût de France/Good France

Opasły Tom

ul. Foksal 17

chef: Agata Wojda

Menu Goût de France/Good France

Restauracja Strefa

ul. Próżna 9

chef: Jarosław Walczyk

Menu Goût de France/Good France

Senses

ul. Bielańska 12

chef : Andrea Camastra

Menu Goût de France/Good France

Tamka 43

ul. Tamka 43

chef: Arkadiusz Wilamowski

Menu Goût de France/Good France

Winosfera

ul. Chłodna 31

chef: Jakub Adamczyk

Menu Goût de France/Good Franc

Z57

ul. Zwycięzcòw 57

chef: Tomasz Kapturkiewicz

Menu Goût de France/Good France

Zest by Kibart

ul. Grójecka 70

chef: Paweł Kibart

Menu Goût de France/Good France

WIĄZOWNA

Szczere Pole

ul. Równa 20

chef: Daniel Twardo

Menu Goût de France/Good France

WROCŁAW

Acquario

ul. Heleny Modrzejewskiej

chef: Justyna Słupska-Kartaczowska

Menu Goût de France/Good France

Dinette Bistro

ul. Powstańców Śląskich 95

chef: Paweł Bieganowski

Menu Goût de France/Good France

Food Art Gallery

ul. Księcia Witolda 1/lok. 1

chef: Mariusz Kozak

Menu Goût de France/Good France

Questa

ul. Zaolziańska 2

chef : Grzegorz Pawlik

Menu Goût de France/Good France

Restauracja Marina

ul. Księcia Witolda 2

chef: Karol Sankowski

Menu Goût de France/Good France