Gordon Ramsay znów na szczycie

Polscy widzowie kanału BBC Lifestyle tytuł swojego ulubionego szefa kuchni już drugi raz z rzędu przyznali Gordonowi Ramsayowi.

W plebiscycie udział wzięło dwudziestu znamienitych kucharzy. Wśród pretendentów do tytułu znaleźli się m.in. kulinarna kusicielka Nigella Lawson, mistrz kuchennych eksperymentówHeston Blumenthal oraz uwielbiająca wypieki piękność Lorraine Pascale.

Pierwszą dziesiątkę najbardziej lubianych przez widzów kucharzy wyłoniono w głosowaniu na stronie bbcpolska.com. Polscy widzowie oddali ponad trzy tysiące głosów.

– To dla mnie prawdziwy zaszczyt! Cieszę się, że polscy widzowie BBC Lifestyle wybrali mnie już po raz drugi – skomentował Gordon Ramsay. – Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu!

Programy z udziałem pierwszej dziesiątki wyłonionych w plebiscycie szefów kuchni można było oglądać na antenie BBC Lifestyle przez dziesięć dni z rzędu o 18.00. Wczoraj – w czasie pasma programów walentynkowych – widzowie poznali zwycięzcę. Słynący z z gorącego temperamentu Gordon Ramsay zdobył aż 49% głosów.

W pierwszej dziesiątce wybranych przez widzów kuchmistrzów znaleźli się:

  1. Gordon Ramsay
  2. Nigella Lawson
  3. Rick Stein
  4. Rachel Khoo
  5. Heston Blumenthal
  6. Rachel Allen
  7. Paris Cutler
  8. Lorraine Pascale
  9. Nigel Slater
  10. Gary Rhodes