Hotele i restauracje otwarte od 4 maja?

4 maja rząd planuje otworzyć ogródki restauracyjne, handel oraz hotele – informuje Business Insider, powołując się na słowa wicepremiera Jarosława Gowina w czasie spotkania z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości.

W środę rząd ma przedstawić całościowy harmonogram luzowania restrykcji w maju, w związku z szybkim tempem kampanii szczepień oraz spadkiem liczby zakażeń koronawirusem. Jednak już teraz z nieoficjalnych informacji wynika, że luzowanie obostrzeń będzie dość szybkie i będzie miało miejscu tuż po majówce.

Według Business Insidera, obietnicę szybkiego poluzowania restrykcji miał złożyć podczas spotkania z przedsiębiorcami Jarosław Gowin, czyli wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i przedsiębiorczości.

Gowin miał powiedzieć m.in., że już od 4 maja ponownie otwarte będą hotele (przy zachowanym reżimie sanitarnym i limicie wypełnienia maksymalnie 50 procent dostępnych pokoi). Ale to nie koniec, bo także 4 maja uruchomiony ma być handel oraz ogródki w restauracjach i kawiarniach, które znów będą przyjmowały klientów.

Ostateczna decyzja na temat luzowania restrykcji zapadnie w środę podczas spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Po jego zakończeniu odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której decyzje zostaną oficjalni ogłoszone.