III Mistrzostwa kulinarne za nami!

Już po raz trzeci Hotel Atut gościł mistrzów kuchni z całej Polski. Osiem zespołów stanęło w szranki o tytuł króla potraw z kawioru i jesiotra. Najlepsi okazali się Paweł Brzeski i Adam Kowalewski z Hotelu Zamek Gniew.

Tegoroczne jury, w składzie: Ewa Wachowicz jako przewodnicząca Jury VIP, Adam Dmyterko, Robert Sowa, Adam Chrząstowski, Krzysztof Gradzewicz, Grzegorz Parczewski, Przemysław Langowski oraz Wojciech Harapkiewicz, miało nie lada zadanie. Najbardziej do podniebień składu sędziowskiego przemówiły dania zespołu z Hotelu Zamek Gniew. Paweł Brzeski i Adam Kowalewski zapewnili sobie zwycięstwo, przygotowując jesiotra na gratine z brukwi, z purée z ziemniaka truflowego i fioletowej marchwi na palonym maśle z sosem estragonowym, a na deser – mus z białej czekolady, coulis z czerownej porzeczki, crunch z ciasta kruchego i nutelli.

17310150_1330824516994948_1269497422528148252_o

II miejsce zajęli Przemysław Gościniak oraz Bartłomiej Kornacki z Restauracji Warszawskiej w Sosnowcu. Jako danie główne zespół przygotował: filet z jesiotra kompresowany w oliwie dyniowej, policzek z jesiotra w tempurze podany na placku z czarnej soczewicy, z miniwarzywami i sosem galiano z kawiorem z jesiotra. Deser: pianka z marakui otulona panna cottą, podana ze zmrożonym kremem angielskim, z zielonym tabasco i żelem malinowym.

III miejsce zajęli Marcin Nieznaj oraz Michał Kulpiński z kawiarni „Musicafe” w Kraśniku, którzy zaserwowali jako danie główne jesiotra z sosem muślinowym, kawiorem i warzywami oraz deser „semifreddo” borówkowe z chałwą pistacjową i malinami

Nagrodę Specjalną w kategorii „Najlepiej dobrane przyprawy do poszczególnych dań” otrzymali: Radosław Gierałtowski oraz Mateusz Janusz z restauracji Szafarnia10 z Gdańska, którzy przygotowali danie główne składające się z: jesiotra, kawioru, fermentowanego jabłka, ciasta parzonego oraz alg morskich. Na deser zaserwowali: topinambur z rokitnikiem, czarnym bzem i młodymi pędami sosny.

17191862_1330835900327143_459278970437002572_o

Jak co roku wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje – w tym warsztat winiarski i pokaz kuchni molekularnej. Impreza ma na celu promowanie wartości jesiotra – królewskiej ryby, lokalnych przysmaków oraz regionu, z którego pochodzą. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy. Już dziś nie możemy się doczekać, co kucharze zaproponują w przyszłym roku!