Kolacja "Sztuka dla Sztuki" - wielki finał

Od kilku miesięcy urządzane były kolacje charytatywne "Sztuka dla Sztuki" w formie degustacyjnej na rzecz Stowarzyszenia "Teatr Grocki", które zbiera fundusze na budowę Teatru Integracyjnego dla osób z niepełnosprawnością. Cały dochód z kolacji których inicjatorem jest szef kuchni restauracji Beksien Bartosz Gadzina przekazywany był na ten cel.

Osoby z tej grupy są zwykle pomijane przy różnych akcjach i zbiórkach, a jest to duża grupa ludzi o których trzeba pamiętać. Pragniemy pomóc w stworzeniu dla nich miejsca gdzie będą się spełniać jako artyści małej sceny, a przede wszystkim dojdą do "głosu" mówi szef kuchni restauracji Beksien Bartosz Gadzina.

4 lutego w tłusty czwartek odbyło się podsumowane ubiegłorocznych kolacji. Kolacja dla 200 osób miała miejsce w jednej z najpiękniejszych sal bankietowych w Polsce, Sali Redutowej.

1200px 601200px 621200px 171200px 23

Wszyscy kucharze, którzy brali udział w kolacjach odbywających się w Beksien pomagali również przy kolacji 4 lutego. Dwunastu szefów kuchni, przygotowało 7-daniową kolację, połączoną z licytacją na ten szczytny cel oraz występami artystycznymi podopiecznych Stowarzyszenia."

MENU:

Krystian/Maciek
Wołowina/ostryga/bearnaise/śliwka/pikle

Marcin/Tomek

Maki/jeleń/jałowiec/wasabi/żurawina

Bartosz/Przemek

Żur/ser/żółtko/ślimak/ rzepak

Wojciech/Marek

Dorsz/korzeń/bulwa/kasza/masło

Przemek/Bartosz

Dzik/ziemniak/marchew/jabłko/szczypiorek

Mariusz/Rafał

Beza/cytryna/daktyle/rum/krepel

Adrian/Kamil

Czekolada/adzuki/ pistacje/tymianek/aloes

1200px 311200px 281200px 631200px 55

Gotowali: Przemek Błaszczyk, Marcin Czubak, Adrian Feliks, Krystian Skwierz, Maciek Walnik, Kamil Skalczyński, Wojciech Krzak, Marek Furczyk, Rafał Orłowski, Mariusz Malinowski, Tomasz Czypionka i organizator i pomysłodawca Bartosz Gadzina. W organizację zaangażowanych było blisko 50 osób, które w ten wieczór absolutnie nieodpłatnie pomagały w kuchni, w serwisie czy dekoracji sali. Wieczór z niezwykłą energią i zaangażowaniem poprowadził Michał Bałazy.

1200px 361200px 481200px 831200px 37

W tym roku będą organizowane kolejne kolacje w Beksien, których uwieńczeniem będzie kolacja w większym gronie. Nasza restauracja pomagać będzie na ile tylko będzie mogła aż do pierwszego gotowania na scenie teatru"

plakat_4luty