Konkurs barmański Finlandia Vodka Cup rozstrzygnięty

W warszawskiej Soho Factory dwudziestu najlepszych barmanów z całej Polski walczyło o miano najlepszego miksologa w konkursie Finlandia Vodka Cup. Największą liczbę punktów za swoją autorską kompozycję „Czemu nie…” zdobył Damian Kozyra z Torunia. Finalista otrzymał nagrodę o wartości 5000 zł oraz zaproszenie na wyjazd do Laponii. 


nHp0nFmXVFSs2lhmdA,finlandia_vodka_cup_5_6Prowadzony od lat pod marką Finlandia® Vodka konkurs barmański Finlandia Vodka Cup odkrywa największe talenty sztuki barmańskiej oraz wspiera pasjonatów miksologii. W XIV edycji uczestnicy finału zostali wyłonieni podczas krajowych eliminacji oraz półfinałów, które miały miejsce w Bydgoszczy i Łodzi. Zadaniem najlepszej dwudziestki było przygotowanie dwóch koktajli na bazie Finlandia® Vodka w kategorii: Long Drink i Quick Mix oraz Aperitifu z wykorzystaniem Finlandia® Platinum. Wśród rywalizujących w konkursie barmanów najlepszy okazał się Damian Kozyra z Torunia. Jego autorskie koktajle zdobyły najwięcej punktów w ocenach jurorów.
  

– Jak co roku sporym wyzwaniem okazała się ostatnia, decydująca kategoria – Quick Mix. Nieoczywiste zestawienie komponentów, presja czasu oraz emocje konkursowe sprawiają, że uczestnicy muszą wykazywać się niebywałą kreatywnością, aby stworzyć koktajl wyróżniający się doskonałym smakiem i niebanalnym wyglądem - mówi Katarzyna Obuchowicz, marketing director w Brown-Forman Polska. 

Finalistów w Warszawie oceniała komisja degustacyjna, w skład której weszli reprezentancinHp0nFmXVFSs2lhmdA,finlandia_vodka_cup_5_8 środowiska gastronomicznego i barmańskiego oraz przedstawiciele mediów. Do jury degustacyjnego został również zaproszony Pekka Pellinen, Global Mixologist Finlandia® Vodka oraz Markku Raittinen, globalny ambasador marki Finlandia® Vodka i Master Taster Finlandia® Platinum. Jurorzy dokonywali oceny przedstawionych przez barmanów propozycji koktajli, biorąc pod uwagę wygląd drinków, ich smak, aromat oraz ogólne wrażenie.

Skład: „Czemu nie…”
30 ml F Lime
10 ml De Kuyper Peach Tree
20 ml Pure mango
10 ml Syrop Cukrowy
15 ml Duo Fruo Mango & Brzoskwinia