L'Art de la Cuisine Martell 2019

1-3 marca odbyła się 17. edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce - L'Art de la Cuisine Martell 2019.  Na zamkowym dziedzińcu w Rynie na Mazurach rywalizowało 16 zespołów.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Kurczak sielski w pejzażu polskiej kuchni regionalnej". Uczestnicy stanęli więc przed niełatwym zadaniem. W swoim daniu musieli wykorzystać - oprócz składnika głównego - produkt charakterystyczny dla reprezentowanego regionu kuchni. Nieodłącznym elementem potrawy, którą serwowali był koniak Martell. Na przygotowanie 12 talerzy mieli godzinę.

Prace szefów kuchni obserwowało Jury - Degustacyjne, Techniczne i Koneserów, pod przewodnictwem Andrei Camastry. 

Tytuł najlepszych obronili Jarosław Owczarczyk i Robert Branicki z restauracji Pink Lobster w Warszawie. Drugie miejsce zajęli reprezentujący Hotel Nicolaus w Toruniu Wiktor Wielgus i Karol Kaszlewicz . Na trzeciej pozycji znaleźli się Radosław Gierłatowski i Victor Soliar z gdańskiej Restauracji Szafarnia 10.

Specjalne wyróżnienie od Jury Degustacyjnego otrzymali Angelika Kowalik i Łukasz Wajda z Restauracji Pod Nosem w Krakowie. Natomiast Jury Koneserów Smaku nagrodziło Marcina Nowaka i Macieja Musiała z Brasserie Warszawskiej w Warszawie.

Organizatorem konkursu była Grupa Andres, a gospodarzem wydarzenia Hotel ZAMEK RYN****.  Konkurs nominowany jest do Kulinarnego Pucharu Polski.