Londyn i Nowy Jork planują ponownie otworzyć restauracje i bary

Zarówno Londyn, jak i Nowy Jork przygotowują się do ponownego otwarcia restauracji.

Od 4 lipca w Anglii otwarte będą mogły być pod warunkiem, że będą przestrzegać wytycznych COVID Secure puby, restauracje, bary a wymagany dwumetrowy dystans między ludźmi zostanie zmniejszony do jednego metra - ogłosił brytyjski premier Boris Johnson.

Ekspert Światowej Organizacji Zdrowia ostrzegł przed zbyt szybkim powrotem do „normalności”. Dr Margaret Harris powiedziała, że ​​kraj dobrze sobie poradził, zmniejszając liczbę zakażeń koronawirusem, ale dodała: „Lekcja polega na tym, aby ludzie zrozumieli, że to rok życia w inny sposób. Nie „OK, to koniec”.

Tymczasem miasto Nowy Jork przechodzi do drugiego etapu ponownego otwarcia, gdy branża restauracyjna chce się podnieść. Zdaniem burmistrza Billa de Blasio, prawie 3200 restauracji zakwalifikowało się i ponownie otwiera się serwując posiłki na świeżym powietrzu.

Departament Zdrowia wydał dwa zestawy wytycznych. W dokumencie tym restauracje są zobowiązane do sprawdzenia personelu pod kątem obecności koronawirusa, upewnienia się, że pracownicy noszą maski, trzymają stoły w odległości sześciu stóp od siebie, zapewniają środki do dezynfekcji rąk w przypadku interakcji z klientem.

Klienci proszeni są o dokonywanie wcześniejszych rezerwacji, przeglądanie menu online, stosowanie dystansu społecznego i higieny rąk. Są również proszeni o noszenie masek i pozostanie w domu, jeśli są chorzy lub podatni na koronawirusa.