MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZEFÓW KUCHNI !

Dla branży gastronomicznej 20 października jest dniem świątecznym, bowiem właśnie dzisiaj obchodzony jest International Chefs Day.

Drodzy Szefowe Kuchni! Z tej okazji życzymy Wam wielu sukcesów zawodowych, mnóstwo kulinarnych inspiracji, a także nieskończonych możliwości rozwoju kulinarnego kunsztu.

To wyjątkowy czas dla całej branży gastronomicznej. Tego dnia szefowie na całym świecie obdarowują się wzajemnym wsparciem i przyjaźnią. Jest to też dzień, w którym uświadamiamy sobie, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią kucharze.

Kucharz to jeden z niewielu zawodów, których nie będzie w stanie zastąpić sztuczna inteligencja. Dobry kucharz musi mieć przede wszystkim fantastyczny smak, który pozwala mu kreować niepowtarzalne kompozycje smakowe. Nic zatem dziwnego, że od kilku lat popularność tej profesji rośnie.

Obchody tego święta zostały zainaugurowane w 2004 r. Inicjatorem był Bill Gallagher. Główny cel jaki przyświecał ustaleniu tego dnia było szerzenie świadomości o tym zawodzie w społeczeństwie, jak również dzielenie się posiłkiem z poszkodowanymi przez los, poprzez organizację imprez dobroczynnych, konkursów i pokazów kulinarnych. Również w tym dniu już po raz 5 będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni w ramach programu Nestlé for Healthier Kids. Szefowie Kuchni chcąc uczcić swoje święto dzielą się pasją, wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi. Dzień ten jest doskonałą okazją dla World Association of Chefs' Societies, aby promować zawód szefa kuchni oraz odnaleźć kolejne talenty sztuki kulinarnej.