MISTRZOSTWA POLSKI W DZICZYŹNIE

Już 18 marca 2020 roku w Pałacu w Orli odbędzie się II edycja konkursu kulinarnego „Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie – Memoriał Mariana Tarnawskiego 2020”.

82790250_633710567403640_170793166981562368_n

To wyjątkowe wydarzenie zapisało się już na dobre w kalendarzu polskiej gastronomii. Dlatego szefowie kuchni chętnie podejmują rękawicę by zmierzyć się z zadaniem konkursowym, które wbrew pozorom nie jest takie proste.

Konkurs ma na celu propagowanie dziczyzny, w pewnym sensie naszego dobra narodowego. Sięgając do historii to właśnie dziczyzna była podstawowym składnikiem dań królów i szlachty. Zaś w czasach rozbiorów mięso z dzikiej zwierzyny miało charakter patriotyczny, pielęgnowano w ten sposób polską tożsamość. Dzisiaj w dobie diet i zdrowego stylu życia to wysokiej jakości mięso coraz częściej jest chętnie wykorzystywane w kuchniach wielu restauracji. Dzikie z natury, to mięso mniej kaloryczne, bardziej wartościowe w składniki odżywcze a co za tym idzie zdrowsze.
 
Dla Organizatorów sam Konkurs ma jeszcze inne, głębsze znaczenie a mianowicie jest memoriałem po zmarłym Śp. Marianie Tarnawskim długoletnim Prezesie i założycielu firmy „Las – Kalisz, powstałej 15 marca 1991 oraz pasjonacie zrównoważonego łowiectwa, wędkowania oraz miłośnika kuchni myśliwskiej.
 
W tym roku organizatorzy jako tematy przewodnie wybrali dwa różne gatunki mięsa. Pierwsze to królik, którego należy użyć do przygotowania zupy zaś danie główne trzeba wykonać na bazie łopatki z jelenia. Na skomponowanie obu dań każdego w 10 porcjach uczestnicy będą mieli 120 minut.

Tego dnia oprócz zmagań uczestników będzie można dowiedzieć się ciekawych informacji na tematy związane z łowiectwem, kulinariami, a także spotkać wielkie autorytety polskiej gastronomii.
 
Konkurs skierowany jest do profesjonalistów – kucharzy pracujących zawodowo bądź mających w dacie przystąpienia do konkursu kulinarnego, przerwę w pracy zawodowej nie dłuższą niż jeden rok kalendarzowy. W skład każdego ze zgłoszonych zespołów wchodzi szef i kucharz pomocniczy.

Zgłoszenia należy przesłać do 29 lutego 2020 roku
na adres e-mail: zgloszenia@mistrzostwadziczyzna.pl
bądź wysłać drogą tradycyjną na adres:
„Las-Kalisz” Sp. z o. o.
z/s w Tomnicach
ul. Krotoszyńska 1
63-714 Kobierno 

z dopiskiem: „Konkurs Kulinarny Mistrzostwa Polski w Dziczyźnie - Memoriał Mariana Tarnawskiego 2020
 
www.mistrzostwadziczyzna.pl