Massimo Bottura – „Kitchen Quarantine” na Instagramie

Codziennie o 20:00 widzowie mogą łączyć się z Massimo Botturą i jego rodziną na jego profilu na Instagramie, który ma ponad milion obserwujących, a także zadawać pytania.

Bottura jest szefem kuchni kuchni jednej z najbardziej znanych restauracji na świecie trzy gwiazdkowej restauracji Osterii Francescana w Modenie. Prowadzi także Franceschetta 58, Gucci Osteria, a także Casa Luigi, mały butikowy hotel w Modenie. On i jego żona są również założycielami Food for Soul, fundacji, która ma na celu wyżywienie biednych na świecie poprzez otwieranie kuchni zupowych na całym świecie.

9 marca Massimo Bottura przed decyzją rządu ogłosił, że zamknięcie swoich restauracji jako środek ostrożności dla swojego zespołu i gości.

Na Instagramie wraz z rodziną, przygotowuje posiłki.

Massimo Bottura

To był pomysł jego córki aby stworzyć program o nazwie „Kitchen Quarantine” w którym pokazuje, jak jej rodzina radzi sobie z kwarantanną. Alexa kręci program, a także zadaje pytania swojemu ojcu.

Program jest mieszanką włoskiego i angielskiego. Zapytany, dlaczego komunikuje się w języku angielskim, odpowiedział, że chce mieć możliwość kontaktu się z resztą świata, ponieważ koronawirus ma wpływ na globalną społeczność.

Szef kuchni zawsze przypomina widzom o umyciu rąk, a także o pozostaniu w domu.

#kwarantannazesmakiem

#Poland100BestRestaurants