NAJLEPSZA RESTAURACJA W POLSCE W 2012 ROKU

POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2012 BY KINGA PIENIŃSKA to zakończenie II edycji całorocznej Akcji Rekomendacji najlepszych polskich restauracji, która swój finał będzie miała 27 października 2012 roku w Hotelu Intercontinental w restauracji Platter By Okrasa.

Celem Akcji POLAND 100 BEST RESTAURANTS jest podnoszenie jakości usług restauratorskich w tym kultury i życzliwości obsługi gości, promocja restauracji oraz oferty gastronomicznej jako wysokiej jakości produktu turystycznego oraz rekomendacja lokali.

Poland 100 Best Restaurants to najkompetentniejszy przewodnik po polskiej gastronomii, przewodnik oparty na ankietach częstych bywalców restauracji – bardziej obiektywny i wiarygodny niż recenzja jednego lub garstki krytyków gastronomicznych.

Jest to pierwszy w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem oceniane przez konsumentów na podstawie ankiet przez co ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków gastronomicznych. Recenzent kulinarny rzadko odwiedza więcej niż jedną - dwie restauracje tygodniowo, tym bardziej trudno mu spróbować wszystkich potraw z dodatkowo ulegającego częstym zmianom menu. W dodatku osoba taka jest najczęściej postacią rozpoznawalną, co nierzadko kwestionuje wiarygodność późniejszych recenzji. Recenzent może też nie przepadać za określoną kuchnią, co również nie pozostanie bez wpływu na obiektywizm jego oceny. Dlatego najbardziej rzetelne, wiarygodne i aktualne opinie o lokalach pochodzą od większej liczby przeciętnych klientów, jadających w nich za swoje własne pieniądze.

Jury dokonuje jedynie końcowej weryfikacji rekomendowanych restauracji. Łącznie nasi ankieterzy odwiedzili blisko 500 restauracji dostarczając ponad 10 000 ankiet.

Dzięki całorocznej Akcji wskazujemy miejsca ważne dla prawdziwych entuzjastów dobrej kuchni. Jedna restauracja kusi pysznym jedzeniem, inna znów wykwintnym wnętrzem, a jeszcze kolejna domową atmosferą.

Kryteria oceny i organizacja Akcji zostały tak opracowane, aby każda restauracja w Polsce mogła zostać dostrzeżona. Ocenie podlegała cała restauracja – szef kuchni, personel, wystrój, atmosfera i serwowane dania.

Podczas POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2012 BY KINGA PIENIŃSKA spotkają się i zostaną wyróżnieni restauratorzy z całej Polski.

Zwycięzcą I edycji Poland 100 Best Restaurants 2011 w kategorii głównej „Najlepsi z najlepszych” została Restauracja Belvedere w Łazienkach Królewskich z Warszawy, drugie miejsce ex aequo zajęły Restauracja Platter By Karol Okrasa z Warszawy wraz z Restauracją Romantyczną Hotelu Spa Dr Irena Eris ze Wzgórz Dylewskich a miejsce trzecie zajęła restauracja Dom Polski z Warszawy.