NOWE MIEJSCA NA LIŚCIE POLAND 100 BEST RESTAURANTS 2018 – CZĘŚĆ 2

RESTAURACJA STARA WOZOWNIA - Pałac Mała Wieś, Mała Wieś 40, 05-622 Belsk Duży

www.palacmalawies.pl

page1

Stara Wozownia specjalizuje się w kuchni polskiej w nowoczesnej odsłonie, wykorzystując najnowsze trendy kulinarne oraz sezonowe i regionalne składniki. W menu a la carte znaleźć można stałe pozycje dań, które zachwycają nowymi odsłonami, jak również nowe propozycje tworzone w oparciu o zmienność pór roku oraz regionalne składniki z grójecczyzny – jabłka, gruszki, śliwki oraz grzyby z okolicznych lasów.

Szef kuchni Zbigniew Paluch dba o to, żeby wyprawa do Małej Wsi pod Warszawą była zawsze niesamowitym przeżyciem kulinarnym.

BISTRO SŁOWACKI - Słowackiego 3, 80-257 Gdańsk

www.hotelsmart.pl

page2

Szef kuchni Jacek Majcherek bazując na swoim doświadczeniu zdobytym za granicą oraz pracą z najlepszymi szefami kuchni w Polsce i na Świecie tworzy wizję opartą na gotowaniu w duchu slow food. Najważniejsza dla niego jest sezonowość, starannie dobrane składniki najwyższej jakości, świeże zioła, unikalne kompozycje i przede wszystkim gotowanie z pasją. Finezja w każdym detalu. Swoją sztuką kulinarną gwarantuje gościom naturalność , zdrowie i niepowtarzalny smak.

Wszystkie potrawy przygotowane przez niego są z ekologicznych i świeżych produktów a karta menu jest oparta z połączenia polskiej tradycji z najlepszymi elementami i trendami kuchni europejskiej.

LWIA BRAMA² - ul. Katedralna 9, 50-328 Wrocław

www.restauracjalwiabrama.pl

page3

Lwia Brama² to jedyna restauracja znajdująca się w najstarszej części Wrocławia, Ostrowie Tumskim. O jej wyjątkowym charakterze świadczy nie tylko bajkowa lokalizacja, lecz także niesamowita kuchnia w wydaniu utytułowanego szefa kuchni Damiana Bildźia, który swoją pasję doskonale wyraża na talerzu łącząc regionalne składniki z wyrobami własnej produkcji. W jej urokliwej średniowiecznej piwnicy oraz pięknym zielonym ogrodzie znajdującym się pod samą archikatedrą Jana Chrzciciela, turyści jak i wrocławianie znajdą schronienie od miejskiego zgiełku.

NOTA_RESTO BY TOMASZ LEŚNIAK - Św. Krzyża 17, 31-023 Kraków

www.notaresto.pl

page4

Restauracyjna część konceptu kulinarnego Nota_Bene by Tomasz Leśniak. Usytuowana na krakowskim Starym Mieście, w niedalekiej odległości od Rynku Głównego. Nowoczesny wystrój wnętrz w stylu art deco tworzy perfekcyjne połączenie elegancji i komfortu.

Wieloletnie doświadczenie szefa kuchni, Tomasza Leśniaka znajduje odbicie w autorskiej karcie dań, która stanowi kulinarną podróż dookoła świata z uwzględnieniem roli polskich, tradycyjnych potraw. Bogata paleta smaków, najwyższa jakość produktów, dania skomponowane z myślą o różnorodnych dietach i preferencjach kulinarnych. Duża kolekcja win starannie wyselekcjonowanych w zgodzie z kartą serwowanych dań. Miejsce z charakterem, w którym na pierwszym planie znajduje się kuchnia.

MELUZYNA RESTAURANT & WINE - Gdańska 50, 85-006 Bydgoszcz

www.restauracjameluzyna.pl

page5

Meluzyna Restaurant & Wine , mieści się w zabytkowej willi Wilhelma Blumwe bydgoskiego spadkobiercy, którą wzniesiono w XIX w., położona w części secesyjnej miasta , gdzie znajduje się miedzy innymi akademia muzyczna, filharmonia oraz teatr.

Autorskie menu szefa kuchni Krzysztofa Bielawskiego, to połączenie kuchni polskiej ze światowymi trendami, serwowane dania przybierają tutaj iście modernistyczny wygląd.

OLKUSKA 7 BY JAREK UŚCIŃSKI - Olkuska 7, 02-604 Warszawa

www.olkuska7.pl

page6

Niezwykła restauracja położona w samym centrum Mokotowa, niedaleko Puławskiej i parku Dreszera. Jej atutem jest doskonała, stojąca na najwyższym poziomie autorska kuchnia Jarka Uścińskiego oraz duży wybór wyjątkowych win idealnie dopełniających smak potraw.