Najlepszą restaurację w Polsce poznamy w piątek

POLAND AWARDS 2017 jpeg 20 października podczas Gali POLAND 10O BEST RESTAURANTS AWARDS 2017 w Pałacu Sobańskich w Warszawie poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2017 roku. Restauracja Amber Room mieszcząca się w zabytkowym Pałacu Sobańskich, przy jednej z najbardziej prestiżowych ulic Warszawy łączy polską tradycję z najlepszymi elementami i trendami kuchni europejskiej.

Gala i przewodnik to świetne podsumowanie tego, co dobrego wydarzyło się w polskiej gastronomii w 2017 roku i jednocześnie doskonały impuls do dalszego rozwoju branży restauracyjnej.

Nagrody dla restauracji i karczm będą przyznawane w trzech grupach: AWARD OF EXCELLENCE – jeden widelec, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 2 widelce oraz GRAND AWARD – 3 widelce. Najlepsze z najlepszych restauracji zostanie sklasyfikowanych w grupie GRAND AWARD - 3 widelce plus.

Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75% oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25% oceny inspektorów.

Wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji.

page

W tegorocznej edycji wzorem lat ubiegłych przyznane zostaną nagrody specjalne m.in.  poznamy szefa kuchni roku, kucharza odkrycie roku, osobowość kulinarną roku, najlepszy TV kulinarny program roku czy najlepszą kucharską książkę roku.

VII edycja Poland 100 Best Restaurants jest pod każdym względem rekordowa.

Czas na liczby:

932 - restauracji zostało nominowanych do listy Poland 100 Best Restaurants 2014

1218 - restauracji zostało odwiedzonych przez inspektorów

8 246 – ankiet zostało nadesłanych i dostarczonych przez ankieterów z oceną restauracji

14 279 -  SMS wysłali fani dobrej kuchni

13 979 - głosów fani oddali na Facebooku na swoje ulubione restauracje

131 – nagród zostanie rozdanych podczas Gali Poland 100 Best Restaurants Awards 2017

PARTERZY:

AMBER ROOMKRUSZWICA NEWSASKABIZERBAlogo CaviarAMBASADOR 92bid food farutexWINNE POLAHOPKINSGUSTOkropla beskidu 2kropla 2DICADOR PLUS

PARTNERZY MEDIALNI:

 loungePORADNIK RESTAURATORAPGszef kuchnikucharze serwisGASTRONANEWS GASTROPAPAJARESTAURACJA PISMOpoland best restaurantsDC