Noma. Najlepsza restauracja świata zostanie zamknięta

Restauracja Noma - uznawana w wielu plebiscytach i rankingach za najlepszą na świecie – ma zostać zamknięta. Słynna kopenhaska restauracja Noma. Najlepsza restauracja świata zostanie zamknięta r. Następnie ma się zmienić w kulinarne laboratorium.

"W 2025 roku nasza restauracja przekształca się w gigantyczne laboratorium - pionierską kuchnię testową poświęconą pracy nad innowacjami żywnościowymi i opracowywaniem nowych smaków, która będzie dzielić się owocami naszych wysiłków w szerszym zakresie niż kiedykolwiek wcześniej" - napisali twórcy lokalu na Twitterze.

Wiadomo, że nowy koncept kulinarny ma się od czasu do czasu otwierać dla gości. Nowa Noma - w wersji 3.0, ponieważ taką będzie nosiła nazwę - planowana była od dwóch lat. 

Restaurację otwarto w 2003 r. W prestiżowym rankingu magazynu "Restaurant", który tworzony jest w oparciu o zdanie szefów kuchni, krytyków kulinarnych, restauratorów i smakoszy, kopenhaska restauracja Noma, promująca kuchnię nordycką, była uznawana za najlepszą restaurację świata aż pięciokrotnie.