Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Tegoroczna edycja imprezy, która odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia 2022r. będzie jednak nieco inna - dlatego nazywamy ją „edycją lajt”.

Ze względu na remont poznańskiego Starego Rynku zapraszamy Państwa na niedawno odrestaurowany i położony w centrum Starego Miasta Plan Kolegiacki. Ze względu na jego kameralne gabarytu w sposób naturalny musieliśmy ograniczyć liczbę prezentujących się wystawców, a także ilość wydarzeń towarzyszących. Jesteśmy jednak przekonani, że i w tym roku każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Zadbamy o to by nie tylko było w czym wybierać (niezwykle starannie selekcjonując wystawców) ale też by było gdzie przysiąść sącząc kieliszek wina, kratowe piwo, kwas chlebowy czy lemoniadę, słuchając dobrej muzyki. 

Jak co roku zatem odbędzie się – stanowiący jeden z najważniejszych elementów festiwalu - wielki Jarmark Dobrego Smaku. Na kramach wystawców znajdziecie przysmaki z wielu regionów Polski ale tez z Węgier, Hiszpanii, Francji, Litwy czy Bliskiego Wschodu. Nie zabraknie stoisk winiarskich, kratowych piw ale i tradycyjnych poznańskich pyr z gzikiem czy szarych kluch.

Po raz kolejny imprezie towarzyszy Festiwal Polskich Alkoholi Rzemieślniczych - wydzielona strefa gdzie swoje trunki prezentować bedą małe, niezależne destylarnie ginu, whisky, okowit i wódek. 

Nie zabraknie także atrakcji muzycznych. W sobotę i niedzielę na cokole „Zegara Historii”  rozstawimy muzyczną scenę na której zabrzmią standardy jazzy i muzyki rozrywkowej. 

Do udziału w turnieju Polska Nalewka Roku zapraszamy od szesnastu  lat twórców domowych nalewek z całej Polski. Wśród laureatów konkursu, których najlepsze trunki zdobyły tytuł Polskiej Nalewki Roku są legendy polskiego nalewkarstwa, ale też osoby, które dopiero startując w nim ujawniły swój wielki talent. W domowych piwniczkach i kredensach na odkrycie i nagrodzenie czekały prawdziwe skarby. W tym roku po raz kolejny, oprócz Grand Prix konkursu przyznamy złote, srebrne i brązowe medale. Konkurs Polska Nalewka Roku obędzie się 13 sierpnia 2022 w Sobotę. 

PROGRAM:

PIĄTEK, 12 sierpnia

JARMARK DOBREGO SMAKU, godz. 12.00 – 22.00, Plac Kolegiacki

KOLACJA DEGUSTACYJNA: Dzikie Gourmet, Szefowie kuchni Adam Chrząstowski i Ernest Jagodziński, Chef’s Table, (Wyspiańskiego 26, Poznań), godzina 19.00Wydarzenie biletowane, obowiązują wcześniejsze rezerwacje: tel. 731 400 419

MASTERCLASS – Festiwal Polskich Alkoholi RzemieślniczychO sekretach destylatorów, czyli skrywane projekty które być może nigdy nie przejdą do fazy produkcji, Restauracja Republika Róż, 17.30, biletowane. Wejściówki w cenie 50zł do nabycia na stoiskach Festiwalu Polskich Alkoholi Rzemieślniczych (Plac Kolegiacki)

SOBOTA, 13 sierpnia

JARMARK DOBREGO SMAKU, godz. 11.00 – 22.00, Plac Kolegiacki

KONKURS POLSKA NALEWKA ROKU 2022

Informacje i zgłoszenia (https://www.ofds.pl/konkurs-polska-nalewka)

Zakończenie przyjmowana zgłoszeń- godz. 12.30

obrady jury 13.00 – 19.00, Hotel Kolegiacki (wstęp tylko dla mediów)

ogłoszenie wyników godz. 20.00, Plac Kolegiacki w Poznaniu

Festiwal Polskich Alkoholi Rzemieślniczych

Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy trunek festiwalu – prowadzenie Łukasz Gołębiewski (spirits.com.pl) – Plac Kolegiacki, godzina 16.30

MUZYKA:

Yes Chef Band: Julia Rassek – piano, vocal, Tomasz Rassek- saksofon, Kasia Schmidt-Przeździecka – bas,  Krzysztof Szymanderski – gitara. 16.00 – 22.00, Plac Kolegiacki

NIEDZIELA, 14 sierpnia

JARMARK DOBREGO SMAKU, godz. 11.00 – 22.00, Plac Kolegiacki

MASTERCLASS – Festiwal Polskich Alkoholi Rzemieślniczych

Co w kadziach piszczy, czyli przegląd trendów wśród producentów rzemieślniczych – prowadzenie: Radosław Froń (Paragraf w kieliszku) - miejsce: Restauracja Ratuszova, 17.30, biletowane. Wejściówki w cenie 50zł do nabycia na stoiskach Festiwalu Polskich Alkoholi Rzemieślniczych (Plac Kolegiacki)

MUZYKA:

Yes Chef Band: Julia Rassek – piano, vocal, Tomasz Rassek- saksofon, Kasia Schmidt-Przeździecka – bas,  Krzysztof Szymanderski – gitara. 13.00 – 20.00, Plac Kolegiacki

PONIEDZIAŁEK, 15 sierpnia

JARMARK DOBREGO SMAKU, godz. 10.00 – 19.00, Plac Kolegiacki

BIESIADA UKRAIŃSKA, 12.00 – 15.00, Plac KolegiackiZapraszamy do degustacji wspaniałych dań kuchni ukraińskiej, prawdziwego ukraińskiego barszczu i autentycznych ukraińskich wareników z ziemniaczano-cebulowym farszem. Oba dania odstępne w wersji wegetariańskiej i wegańskiej. Degustacja jest bezpłatna i trwać będzie do wyczerpania porcji. Zachęcamy jednak do wsparcia finansowego opuszczonych dzieci i rodzin zastępczych w Ukrainie. Zbiórkę poprowadzi Fundacja Warto Razem