Osobowość Roku Warmii i Mazur 2014


130 marca 2015 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbyła się Gala Osobowość Roku Warmii i Mazur 2014 organizowana przez Warmińsko-Mazurki Klub Biznesu. Hotel Anders w Starych Jabłonkach w partnerstwie z firmą SOKOŁÓW S.A. zadbał o gastronomiczną oprawę wydarzenia.

Tytuł „Osobowość Roku Warmii i Mazur” przyznawany jest przez Warmińsko-Mazurski Klubu Biznesu od 1994 r. Statuetka trafia do osób osobom spoza biznesu, które wyróżniły się na niwie kultury, nauki  i działalności społecznej na rzecz rozwoju oraz promowania  regionu Warmii i Mazur. Tradycją stało się także  przyznawanie statuetki „Honorowa Osobowość Roku Warmii i Mazur” osobom, które wniosły niekwestionowany wkład w rozwój Polski. Do tej pory w poprzednich latach nagrodę odebrali m.in.: Elżbieta Bieńkowska, Jerzy Buzek, Zbigniew Religa czy Lech Wałęsa.

Gastronomiczna oprawa wydarzenia, prawdziwa kulinarna uczta, przygotowana przez Hotel Anders w partnerstwie z firmą SOKOŁÓW S.A., najbardziej rozpoznawalną marką na rynku polskim w branży mięsnej, była istotnym elementem wydarzenia. Hotel Anders już od kilku lat dba o gastronomiczną oprawę Gali organizowanej przez Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu. W tym roku wspólnie z firmą SOKOŁÓW S.A. przygotowano ciekawą propozycję cateringową, w której znalazły się, m.in. tatar wołowy na grzance czosnkowej, pieczony rostbef na fasoli szparagowej z prażonym sezamem i  sosem sojowym,  carpaccio na rukoli z parmezanem i oliwą truflową, Flan Stek z marynowaną rzodkwią i świeżym ogórkiem z czarnym sezamem (Pasta miso), pieczony cullote na grzance z kwaśnym ogórkiem i musztardą i polędwica wołowa Wellingtona z puddingiem Yorkshire i sosem pieczeniowym.

324

W tegorocznej edycji Gali, wśród laureatów Osobowości Warmii i Mazur znaleźli się, m.in.: Oddział Kardiochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie chirurgicznego leczenia chorób serca i wielkich naczyń u dorosłych, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za wspaniałe osiągnięcia artystyczne i propagowanie przez 45 lat polskiego folkloru w kraju i zagranicą oraz prof. Andrzej Krankowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia naukowe w badaniach jonosfery techniką radiową.