POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2012 BY KINGA PIENIŃSKA

27 października 2012 roku w Hotelu Intercontinental w restauracji Platter By Okrasa poznamy najlepszą restaurację w Polsce 2012 roku. Łącznie podczas Gali przyznane zostaną 43 nagrody 24 kategoriach.

Poland 100 Best Restaurants to pierwszy i jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem oceniane przez konsumentów na podstawie ankiet przez co ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków gastronomicznych. Jury dokonuje jedynie końcowej weryfikacji rekomendowanych restauracji. Łącznie ankieterzy  odwiedzili blisko 500 restauracji dostarczając ponad 11 000 ankiet. 100 najlepszych znalazło się na liście Poland 100 Best Restaurants 2012.

Podczas ceremonii Poland 100 Best Restaurants Awards 2012 By Kinga Pienińska, spotkają się i zostaną wyróżnieni restauratorzy z całej Polski.

Nagrody przyznane zostaną w 24 kategoriach. Nagrodzone zostaną najlepsze restauracje hotelowe, tradycyjne, karczmy, restauracje w obiektach historycznych, restauracje pałacowe oraz zostaną przyznane nagrody w kategoriach specjalnych. Te niezwykle cenione wyróżnienia przyznawane są nie tylko za najwyższą jakość usług, ale też umiejętność przemieniania jedzenia w sztukę. Dobra kuchnia musi wpływać na nasze emocje: poprawiać nastrój, wzruszać, a nawet rozśmieszać.

Aby poczuć maestrię kuchni, trzeba jej spróbować. W oczekiwaniu na wizytę w wyróżnionych restauracjach podróż kulinarną można rozpocząć od przeglądania przewodnika Poland 100 Best Restaurants 2012, aplikacji mobilnej oraz stron internetowych restauracji. Są piękne, interesujące i zaskakujące, że podróż ta, chociaż wirtualna, wciąga bez reszty i… wzmaga apetyt.

Każda z restauracji, która znalazła się na liście Poland 100 Best Restaurants 2012 jest inna, nieporównywalna, wspólnie jednak dają pojęcie o tym, czym jest polska gastronomia.

Kryteria oceny i organizacja Akcji zostały tak opracowane, aby każda restauracja w Polsce mogła zostać dostrzeżona. Ocenie podlegała cała restauracja – szef kuchni, personel, wystrój, atmosfera i serwowane dania.

Zwycięzcą I edycji Poland 100 Best Restaurants 2011 w kategorii głównej „Najlepsi z najlepszych” została Restauracja Belvedere w Łazienkach Królewskich z Warszawy, drugie miejsce ex aequo zajęły Restauracja Platter By Karol Okrasa z Warszawy wraz z Restauracją Romantyczną Hotelu Spa Dr Irena Eris ze Wzgórz Dylewskich a miejsce trzecie zajęła restauracja Dom Polski z Warszawy.