POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS 2022

Premiera XI edycji Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który tworzy kulinarną mapę Polski, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród najlepszym szefom kuchni w Polsce odbędzie 21 marca 2022 r. w Hotelu Zamek Ryn.

W wydarzeniu weźmie udział około 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, które znalazły się na liście Poland 100 Best Restaurants 2022. Podczas Gali poznamy najlepszą restaurację i karczmę w Polsce.

Wszystkie restauracje są uszeregowane według „Poland 100 Best Restaurants Score” na podstawie kompilacji  przewodników i recenzji online. Dla każdej restauracji obliczana jest średnia wszystkich standardowych ocen, recenzji, ważona wskaźnikiem wiarygodności każdego źródła wraz z oceną inspektorów przeprowadzoną podczas badania Mystery Shopping.

Przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 734 restauracje. Na listę 100 najlepszych restauracji trafiły miejsca godne uwagi. Wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji.

Nagrody będą przyznawane w pięciu grupach : jeden widelec, dwa widelce, AWARD OF EXCELLENCE – 3 widelce, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 4 widelce, GRAND AWARD – 5 widelców.

Podczas Gali przyznane zostaną również nagrody specjalne m.in. w kategoriach – Szef Kuchni Roku, Osobowość Kulinarna Roku, Szef Kuchni Jutra,  Kucharz Odkrycie Roku, Kucharz Młody Talent.

Podczas Gali poznamy również zwycięzców I edycji programu #WybieramRestauracje.

#WybieramRestauracje z królewską jagnięciną to unikatowa inicjatywa, której celem jest nie tylko zapoznanie polskich autorytetów kulinarnych z walorami brytyjskiej jagnięciny, ale przede wszystkim zachęcenie Miłośników Dobrej Kuchni, do powrotu do jedzenia w restauracjach.

Miejscem Gali jest unikatowy luksusowy Hotel ZAMEK RYN**** - to harmonia pieczołowicie odrestaurowanego XIV- wiecznego Zamku Krzyżackiego i nowatorskich rozwiązań designerskich, jakich Goście nie odnajdą w żadnym innym miejscu w Polsce. Hasłem przyświecającym obiektowi jest legendarna gościnność - wyrażana w indywidualnym podejściu do Gości i fascynacji światem kulinariów – to raj dla smakoszy życia i kuchni z całego świata.

3K021161K020790DSC8008

Gala jest formą podziękowania wszystkim, którzy tworzą i rozwijają scenę gastronomiczną w Polsce. Twórcom listy Poland 100 Best Restaurants zależy na promowaniu miejsc tworzonych z pasją, przy zachowaniu najwyższej jakości. Gala i przewodnik to również świetne podsumowanie tego, co dobrego wydarzyło się w polskiej gastronomii i jednocześnie doskonały impuls do dalszego rozwoju branży restauracyjnej.

PARTNERZY:

Beznazwy-1RYNHENKELHENKELL1DROSEDPURENAKORMORANWYBIERAM RESTAURACJEEUROOCTIMBHOTELSHORECA PARTNERDeveley

 

PATRONAT MEDIALNY:

szef kuchniPORADNIKPGR MANAGMENTNEWS GASTROpapajaRESTAURACJA

ORGANIZATOR:

EVENTIC