POLAND 10O BEST RESTAURANTS AWARDS by SELGROS 2013

26 października poznamy laureatów III edycji Poland 100 Best Restaurants by Selgros. Na uroczystej gali spotkają się tam i zostaną wyróżnieni restauratorzy z całej Polski.

Nagrodzone zostaną najlepsze restauracje hotelowe, tradycyjne, karczmy, restauracje w obiektach historycznych, restauracje pałacowe. Przyznane zostaną również  nagrody specjalne. Te niezwykle cenione wyróżnienia przyznawane są nie tylko za najwyższą jakość usług, ale też umiejętność przemieniania jedzenia w sztukę.

Zwycięzcą I edycji Poland 100 Best Restaurants 2011 w kategorii głównej „Najlepsza Restauracja w Polsce” została RESTAURACJA BELVEDERE W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH z Warszawy, drugie miejsce ex aequo zajęły RESTAURACJA PLATTER BY KAROL OKRASA z Warszawy wraz z RESTAURACJĄ ROMANTYCZNĄ HOTELU SPA DR IRENA ERIS ze Wzgórz Dylewskich a miejsce trzecie zajęła RESTAURACJA DOM POLSKI z Warszawy.

Finał II edycji  Poland 100 Best Restaurants 2012 BY KINGA PIENIŃSKA zdominowała restauracja TAMKA 43. Właściciel restauracji Paweł Kwiatkowski czterokrotnie odbierał główne nagrody. Tamce 43 przypadł tytuł najlepszej restauracji w Polsce w 2012 roku, najlepszej restauracji tradycyjnej w Polsce, najlepszej restauracji tradycyjnej w woj. Mazowieckim oraz nagroda za najlepsze tasting menu w Polsce.

W najważniejsze kategorii - najlepsza restauracja w Polsce 2012 II miejsce ex aequo przypadło RESTAURACJA PLATTER BY KAROL OKRASA z Warszawy oraz RESTAURACJI ROMANTYCZNEJ HOTELU SPA DR IRENA ERIS ze Wzgórz Dylewskich a trzecie miejsce zajęła RESTAURACJA MERCATO HOTELU HILTON z Gdańska.

Poland 100 Best Restaurants to pierwszy i jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem oceniane przez konsumentów na podstawie ankiet przez co ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków gastronomicznych. Jury dokonuje jedynie końcowej weryfikacji rekomendowanych restauracji. Łącznie ankieterzy  odwiedzają corocznie blisko 500 restauracji dostarczając ponad 15 000 ankiet.

Poland 100 Best Restaurants by SELGROS III EDYCJA stanowi realizację naszego zamierzenia: wybrania spośród licznych wspaniałych miejsc w Polsce tych, które według konsumentów oraz inspektorów są najlepsze.

Każda restauracja, począwszy od tych o rodzinnej atmosferze, poprzez tradycyjne i nowoczesne aż do tych urządzonych w  wystawnym stylu są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. Naszego wyboru dokonaliśmy w oparciu o własne kryteria, jednakże po dokonaniu surowej i niezależnej kontroli.