POLAND 10O BEST RESTAURANTS AWARDS by SELGROS 2013

W najbliższą sobotę podczas Gali POLAND 10O BEST RESTAURANTS AWARDS by SELGROS 2013 poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2013 roku.

Konkurs i zarazem przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce to prestiżowy, pierwszy i jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem w głównej mierze oceniane przez konsumentów na podstawie ankiet przez co ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków gastronomicznych.

Każda z restauracji, która znalazła się na liście Poland 100 Best Restaurants 2013 jest inna, nieporównywalna, wspólnie jednak dają pojęcie o tym, czym jest polska gastronomia.

Do trzeciej edycji Poland 100 Best Restaurants otrzymaliśmy  541 nominacji. 100 najlepszych restauracji z największą ilością pozytywnych ocen znalazło się na liście Poland 100 Best Restaurants 2013 i zostało umieszczonych w tegorocznym wydaniu przewodnika.

Restauracje, które znalazły się na liście poddane zostały rygorystycznej kontroli zarówno ze strony konsumentów – nadesłano blisko 18 000 ankiet, oraz kapituły konkursu – badanie Mystery Shopper tzw. tajemniczy klient.

W tegorocznej edycji przyznane zostaną nagrody specjalne, wyróżnione zostaną najlepsze karczmy w Polsce oraz poznamy najlepszą restaurację w Polsce.

Te niezwykle cenione wyróżnienia przyznawane są nie tylko za najwyższą jakość usług, ale też umiejętność przemieniania jedzenia w sztukę. Dobra kuchnia musi wpływać na nasze emocje: poprawiać nastrój, wzruszać, a nawet rozśmieszać.

Nagrody będą przyznawane w trzech grupach : AWARD OF EXCELLENCE – jeden widelec, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 2 widelce oraz GRAND AWARD – 3 widelce. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75% oceny konsumentów – ankiety, głosowanie, 25% oceny inspektorów.

Konsumenci przyznawali punkty w skali od 0 do 400

Posiłek: 0-100 punktów 

Obsługa: 0-100 punktów 

Atmosfera: 0-100 punktów 

Ogólne wrażenie: 0-100 punktów

Członkowie kapituły konkursu po kontroli restauracji – badaniu Mystery Shopper oceniając m.in. otoczenie i wnętrze restauracji, komfort, atmosferę pobytu, dostępność restauracji dla niepełnosprawnych, obsługę kelnerską, kartę dań, posiłek i walory smakowe przyznawali od 0 do 100 punktów.

Zwycięzcą I edycji Poland 100 Best Restaurants 2011 w kategorii głównej „Najlepsza Restauracja w Polsce” została RESTAURACJA BELVEDERE W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH z Warszawy, drugie miejsce ex aequo zajęły RESTAURACJA PLATTER BY KAROL OKRASA z Warszawy wraz z RESTAURACJĄ ROMANTYCZNĄ HOTELU SPA DR IRENA ERIS ze Wzgórz Dylewskich a miejsce trzecie zajęła RESTAURACJA DOM POLSKI z Warszawy.

Finał II edycji  Poland 100 Best Restaurants 2012 BY KINGA PIENIŃSKA zdominowała restauracja TAMKA 43. Właściciel restauracji Paweł Kwiatkowski czterokrotnie odbierał główne nagrody. Tamce 43 przypadł tytuł najlepszej restauracji w Polsce w 2012 roku, najlepszej restauracji tradycyjnej w Polsce, najlepszej restauracji tradycyjnej w woj. Mazowieckim oraz nagroda za najlepsze tasting menu w Polsce.

Aby poczuć maestrię kuchni, trzeba jej spróbować. W oczekiwaniu na wizytę w nagrodzonych restauracjach podróż kulinarną można rozpocząć od przeglądania przewodnika Poland 100 Best Restaurants 2013, aplikacji mobilnej oraz stron internetowych restauracji. Są piękne, interesujące i zaskakujące, że podróż ta, chociaż wirtualna, wciąga bez reszty i… wzmaga apetyt.

 

PATRONAT HONOROWY

FUNDACJA KLUBU SZEFÓW KUCHNI

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE SZEFÓW KUCHNI I CUKIERNI

PARNERZY

SPONSOR TYTULARNY - SELGROS CASH AND CARRY

Selgros Cash&Carry - ogólnopolska sieć hurtowni samoobsługowych jest sponsorem tytularnym POLAND 100 BEST RESTAURANTS AWARDS. W halach Selgros każdy restaurator znajdzie wszystkie niezbędne artykuły do przygotowywania nawet najbardziej wyszukanych dań  oraz profesjonalną obsługę. Selgros Cash&Carry w niektórych swoich lokalizacjach zapewnia dostawy zawsze świeżych artykułów bezpośrednio do hoteli czy restauracji.

KINGA PIENIŃSKA

Naturalna woda mineralna klasy premium. Z ponad 100-letnią tradycją.
Czerpana ze źródeł usytuowanych w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego.
W obrębie jednych z najczystszych gór Europy, o budowie geologicznej,
działającej jak naturalny filtr. Z głębinowych źródeł Kinga Pienińska trafia
wprost ze źródła do butelki, podlegając jedynie reżimowi kontroli mikrobiologicznej.
Nie podlega uzdatnianiu, dzięki czemu zachowuje walory stworzone przez naturę.
Ze względu na swoją średnią mineralizację, skład oraz niskosodowość może być
pita bez ograniczeń. Wyróżnia ją wyrazisty i orzeźwiający górski smak.

PERNOD RICARD POLSKA

Pernod Ricard Polska stanowi część globalnej Grupy Pernod Ricard, obecnej na ponad 70 rynkach świata. Pernod Ricard Polska, jako Oddział Wyborowa S.A. w Warszawie, zajmuje się sprzedażą i marketingiem wszystkich marek Grupy, obecnych na polskim rynku. Pernod Ricard jest jednym z dwóch światowych liderów branży Alkoholi Mocnych i Wina.

PARTNERZY MADIALNI:

HORECA.PL

RESTAURACJA - PISMO BIZNESU GASTRONOMICZNEGO

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA DLA

RESTAURACJI TAMKA 43 oraz MUZEUM FRYDERYKA CHOPINA