Pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris w polanickim kurorcie

Już w na święta Bożego Narodzenia przyjmie pierwszych gości pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju. Jest to pierwszy tak wysoko skategoryzowany obiekt w Kotlinie Kłodzkiej.


3 Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój, położony w centrum kurortu blisko Parku Zdrojowego, będzie trzecim hotelem, po Krynicy Zdroju i Wzgórzach Dylewskich, wybudowanym i zarządzanym przez największą polską firmę kosmetyczną.To pierwszy tego typu hotel w Polanicy-Zdroju, na miarę potrzeb i oczekiwań zarówno turystów i kuracjuszy, jak i biznesmenów z Polski i zagranicy.

Realizacja projektu rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Obiekt zaproponuje swoim gościom m.in. 85 pokoi i apartamentów, Centrum SPA z basenami, jacuzzi (wewnętrznym i na trasie zewnętrznym) i kompleksem saun (sauną fińską, infrared, sanarium (70 st. C) i łaźnią rzymską) oraz strefę fitness i studio cardio. Innowacyjnym rozwiązaniem, w stosunku do poprzednich inwestycji w Hotelach SPA Dr Irena Eris, przyjętym w tym obiekcie, jest umieszczenie basenu na ostatniej kondygnacji. Przed basenem, na powietrzu będzie rozciągał się taras z leżakami i z zewnętrznym jacuzzi.

W hotelu znajdą się ponadto restauracja z kawiarnią oraz kluczowe miejsce obiektu - Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris, które będą dostępne również dla gości z zewnątrz. Z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych i poprawiających wygląd, masaży, kuracji spa oraz medycyny estetycznej będzie mógł skorzystać każdy, kto umówi się w recepcji Kosmetycznego Instytutu.

Restauracja Art Déco położona w części parterowej będzie serwowała à la carte dania kuchni lokalnej i międzynarodowej.4 Utalentowanym zespołem kucharzy (na który składają się między innymi zwycięzcy Kulinarnego Pucharu Polski 2014 - Łukasz Ziętek i Przemek Gryz) kieruje szef kuchni Paweł Rumowski. Restauracje Hoteli SPA Dr Irena Eris są znane z bardzo smacznej kuchni i urozmaiconych śniadań, obfitujących w domowej roboty wyroby, które wręcz robią furorę w gronie smakoszy. Wielokrotnie odnosiły sukcesy w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants. Teraz do gastronomicznej elity ma okazję dołączyć Restauracja Art Déco.

 Dla gości biznesowych przewidziano strefę konferencyjną, z usług której będzie mogło skorzystać nawet 200 osób. Znajdzie się tu przestronna sala konferencyjna, która dzięki systemowi drzwi przesuwnych będzie można dzielić na mniejsze pomieszczenia. Zarówno część konferencyjna, jak i hotelowa, będą klimatyzowane. Dla samochodów przewidziano miejsca postojowe na parkingu i w garażu podziemnym. 

Rezerwacji pobytów już można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej DrIrenaErisSpa.com. Pierwsi goście będą mogli cieszyć się nowym miejscem podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

6 Hotele SPA Dr Irena Eris od lat stanowią czołówkę najlepszych obiektów spa w Polsce, będąc synonimem luksusu i najwyższej jakości usług. Jako pierwsze i jedyne polskie hotele dołączyły dokolekcji Luxury SPAS 2014 (najlepszych spa na świecie) stworzonej przez National Geographic. Również jako jedyne polskie hotele są członkiem renomowanej światowej organizacji International SPA Association. Otrzymały najwyższy certyfikat jakości Premium Qualität - Exzellent przyznany przez nienależneNiemieckie Stowarzyszenie Wellness (Deutscher Wellness Verband) audytujące obiekty w całej Europie, a także prestiżowy dokument jakim jest Certificate Excellence 2013 od największego na świecie opiniotwórczego portalu turystycznegoTripAdvisor®.Ponadto zostały uhonorowane tytułem Superbrands 2013.