Pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris w polanickim kurorcie

Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój, położony w centrum kurortu blisko Parku Zdrojoweg, jest trzecim hotelem, po - Krynica Zdrój i Wzgórza Dylewskie - wybudowanym i zarządzanym przez największą polską firmę kosmetyczną. To pierwszy tego typu hotel w Polanicy-Zdroju, na miarę potrzeb i oczekiwań zarówno turystów i kuracjuszy, jak i biznesmenów z Polski i zagranicy oraz tak wysoko skategoryzowany obiekt w Kotlinie Kłodzkiej.

Hotel proponuje swoim gościom m.in. 85 pokoi i apartamentów, Centrum SPA z dwoma basenami, jacuzzi (dwoma wewnątrz i jednym na trasie zewnętrznym), kompleksem saun (sauną fińską, infrared, sanarium i łaźnią rzymską) wraz z licznymi atrakcjami oraz strefę fitness i studio cardio.

W hotelu znajdują się ponadto restauracja z kawiarnią, klub czynny w godzinach wieczornych oraz kluczowe miejsce obiektu - Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris (z 20 gabinetami), które są dostępne również dla gości z zewnątrz. Z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych, masaży, kuracji spa oraz medycyny estetycznej może skorzystać każdy, kto umówi się w recepcji Kosmetycznego Instytutu. W zaciszu gabinetów można oddawać się relaksującym masażom, usuwającym skumulowane napięcie, albo zaznawać głębokiego ukojenia podczas orientalnych wpływających korzystnie i na ogólną sprawność i na psyche. Albo ująć sobie lat podając się zabiegom pielęgnacyjnym twarzy i ciała - od nawilżających i natłuszczających, aż po wyrafinowane procedury wykorzystujące sprzęt hi-tech.

Restauracja Art Déco położona w części parterowej serwuje à la carte dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Hotele SPA Dr Irena Eris są znane z bardzo smacznej kuchni i urozmaiconych śniadań, obfitujących wyroby przygotowane domowych sposobem, które wręcz robią furorę w gronie smakoszy.

Dla gości biznesowych przewidziano strefę konferencyjną, z usług której może skorzystać łącznie nawet 200 osób. Obejmuje ona przestronną salę konferencyjną, którą dzięki systemowi drzwi przesuwnych można dzielić na mniejsze pomieszczenia. Zarówno część konferencyjna, jak i hotelowa są klimatyzowane. Dla samochodów przygotowano miejsca postojowe na parkingu i w garażu podziemnym. Dojazd samochodem do Hotelu SPA Dr Irena Eris z Warszawy, Wiednia czy Berlina to podróż zajmująca ok. 5 godzin. Z Wrocławia, gdzie znajduje się najbliższe lotnisko, już tylko ok. 1,5 godziny. W recepcji hotelu można wcześniej zamówić transfer z lotniska.

Polanica-Zdrój jako uzdrowisko zasłynęła na początku XIX wieku, zachwycając wybornym i orzeźwiającym smakiem wód mineralnych. Dzisiaj miasto tętni gwarem kuracjuszy przez cały rok, nie tylko tych pragnących wypocząć, odzyskać zdrowie, a także tych, którzy odwiedzają region, aby poznawać i podziwiać okoliczne osobliwości krajobrazu i niezliczone zabytki, często zaskakujące niezwykłością i pięknem.

Hotele SPA Dr Irena Eris od lat stanowią czołówkę najlepszych obiektów spa w Polsce, będąc synonimem luksusu i najwyższej jakości usług. Jako pierwsze i jedyne polskie hotele dołączyły do kolekcji Luxury SPAS 2014 (najlepszych spa na świecie) stworzonej przez National Geographic. Również jako jedyne polskie hotele są członkiem renomowanej światowej organizacji International SPA Association. Otrzymały najwyższy certyfikat jakości Premium Qualität - Exzellent przyznany przez nienależne Niemieckie Stowarzyszenie Wellness (Deutscher Wellness Verband) audytujące obiekty w całej Europie, a także prestiżowy dokument jakim jest Certificate Excellence 2014 od największego na świecie opiniotwórczego portalu turystycznego TripAdvisor®.