Przemysław Grys i Łukasz Ziętek zwycięzcami Kulinarnego Pucharu Polski

Na uroczystej gali, która odbyła się w Sali Ziemi na terenie MTP podczas Polagra Gastro ogłoszono wyniki 14 edycji Kulinarnego Pucharu Polski.

Pierwsze miejsce oraz statuetkę Kulinarnego Pucharu Polski, która jest znakiem najwyższego kunsztu kulinarnego, otrzymali Przemysław Grys i Łukasz Ziętek. II miejsce zajęli Daniel Olas i Dawid Szkudlarek a III miejsce przypadło Katarzynie Daniłowicz i Bodumiłowi Mroczko.

Pierwszego dnia konkursu 12 drużyn kucharskich, które zdobyły nominację do Kulinarnego Pucharu Polski walczyło o wejście do finału tego najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu dla profesjonalnych kucharzy. Swojego kunsztu kulinarnego, znajomości technik kulinarnych oraz kreatywności próbowali dziś dowieść przygotowując przystawkę na bazie przegrzebek, pigwy i dyni oraz deser, w którym składnikami obowiązkowymi były burak ćwikłowy, malina i biała czekolada.

Do finału zakwalifikowało się 8 drużyn. W ostatni etapie zmagań Kulinarnego Pucharu Polski drużyny przygotowywały dania główne na bazie jarmużu, borówki oraz polędwiczki cielęcych.

Kulinarny Puchar Polski to prestiżowy konkurs, którego celem jest odkrywanie i prezentowanie talentów kulinarnych oraz wyłonienie „Najlepszego z najlepszych”. Historia konkursu sięga roku 2000 kiedy miała miejsce jego pierwsza edycja. Od tamtego czasu KPP ciągle rozwija się i zdobywa coraz większe uznanie w środowisku gastronomicznym. Mogą wziąć w nim udział tylko kucharze, którzy w ciągu ostatniego roku zwyciężyli w jednym z 15 konkursów z listy eliminacyjnej.

O randze konkursu świadczy przychylność takich organizacji jak Fundacja Klubu Szefów Kuchni, Stowarzyszenie Euro-Toques Polska oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, które objęły patronat nad wydarzeniem. Konkursem zdobył również zainteresowanie międzynarodowego środowiska gastronomicznego. Potwierdzeniem tego jest m. in. formalna rekomendacja, której konkursowi udzieliło WACS (World Association of Chefs Societies), czyli Światowe Stowarzyszenie Społeczności Szefów Kuchni.