Przy stoliku już nie tylko z rodziną

Po tym, gdy Mateusz Morawiecki nie zastosował się do wytycznych i wbrew nim przy jednym stoliku w restauracji usiadł z obcymi ludźmi, rzecznik rządu tłumaczył, że premier został o nich "źle poinformowany". Okazuje się, że wytyczne zostały już zmienione. Obiad w knajpie będzie można zjeść już nie tylko z osobami, z którymi się mieszka.

Pod koniec maja premier odwiedził jedną z gliwickich restauracji, gdzie przy jednym stole zasiadł z właścicielami lokalu, a zdjęcie z wizyty opublikował na Twitterze. Mateuszowi Morawieckiemu wytknięto, że nie dostosował się do przygotowanych przez rząd wytycznych. Te bowiem zakładały, że po otwarciu restauracji 18 maja, przy jednym stoliku można usiąść wyłącznie z rodziną i osobami, z którymi się mieszka.

13

Ostatecznie rzecznik rządu Piotr Mueller oświadczył, że premier został "źle poinformowany".

Teraz okazuje się, że wytyczne zostały zmienione. W środę na rządowych stronach opublikowano tabelę zmian dla gastronomii. Najważniejsza z nich dotyczy właśnie tego, że w restauracyjnym lub kawiarnianym stoliku oficjalnie możemy już usiąść z każdym, z kim chcemy.

Foto: Twitter/MorawieckiM