RAFAŁ SONIK „Rajd Dakar od kuchni”

WIECZORY KULINARNE w Baroque Food & Style to cykl spotkań, którymi świętujemy rok Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej w Krakowie 2019 r. Podczas spotkań chcemy, wraz z gośćmi specjalnymi, przybliżyć Państwu kuchnie i zwyczaje kulinarne różnych stron Świata!

To "pyszny" czas z ciekawymi ludźmi :) przy współpracy z krakowską Izba Gospodarcza RH plus oraz Urzędem Miasta Kraków.


Gościem specjalnym „Wieczoru Kulinarnego" będzie Rafał Sonik

W czasie spotkania usłyszycie barwne opowieści Rafała Sonika o jego przygodach i emocjach jakie towarzyszą podczas udziału w licznych światowych rajdach, między innymi słynnego Rajdu Dakar. Wzbogacone będą one zdjęciami i filmami z przejechanych tysięcy kilometrów.
Spróbujecie dań z krajów, które przejechał słynny sportowiec i zwycięzca Rajdu Dakar (2015)! Będziecie degustować potrawy kuchni Bliskiego Wschodu, Maroko, Peru, Argentyny.
Menu zostało stworzone we współpracy Rafała Sonika i Ryszarda Warnke, szefa kuchni Baroque.
Czekają na Was liczne niespodzianki! Jakie? Dowiecie się na miejscu :)


Cena: 149 zł
* obejmuje wstęp oraz menu 4-daniowe

Obowiązkowa rezerwacja miejsc po przedpłacie:
tel. +48 509 035 561
mail: martyna@baroque.com.pl

Liczba miejsc ograniczona!

RAFAŁ SONIK jest sportowcem i pierwszym Polakiem, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar. Przed historycznym sukcesem w styczniu 2015 roku, trzykrotnie stawał na podium tej morderczej rywalizacji. Na swoim koncie ma również siedem zwycięstw w Pucharze Świata FIM (2010, 2013, 2014, 2015, 2017 oraz podwójny tytuł w 2016).
Utytułowany krakowianin podkreśla, że sport to jego ogromna pasja, ale w życiu jest przede wszystkim przedsiębiorcą. W rodzinnym mieście, w okresie studiów założył jeden z pierwszych domów handlowych. Był wiodącą postacią w procesie wprowadzania na polski rynek takich marek jak McDonalald’s czy British Petroleum. Jego najważniejszą firmą jest Gemini Holding, która współpracuje z wieloma zagranicznymi sieciami, ale przede wszystkim buduje i zarządza centrami handlowymi. W Tarnowie i Bielsku-Białej funkcjonują centra Gemini Park. Trzeci obiekt został otwarty w ubiegłym roku w Tychach.
Quadowiec i przedsiębiorca w swoim codziennym życiu nie zapomina również o innych. Od ponad 25 lat wspiera Stowarzyszenie Siemacha, które dba o wyrównywanie szans rozwojowych młodzieży. Jest prezesem stowarzyszenia Czysta Polska, które co roku organizuje projekt „Czyste Tatry”. W Zakopanem stworzył nieformalną grupę Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Stara się również aktywizować zakopiańskich seniorów.