Restauracja ARUANA z rekomendacją SLOW FOOD POLSKA

Restauracja a’la carte Aruana z Hotelu Narvil Conference & Spa z Serocka jako szósta w Polsce otrzymała rekomendację ekogastronomicznej organizacji Slow Food Polska.  

Rekomendacja została przyznana podczas konferencji prasowej dotyczącej corocznej akcji „Gęsina na św. Marcina”. Certyfikat oraz srebrnego ślimaka wręczył Szefowi Kuchni – Witkowi Iwańskiemu, Prezes polskiego oddziału Slow Food – dr Jacek Szklarek.

Restauracja a’la carte Aruana mieści się w hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. Tworząc restaurację kierowano się harmonią z otaczającą przyrodą oraz powrotem do naturalnych wartości smaku przy zastosowaniu nowoczesnych technik obróbki. Ta koncepcja została, po zaledwie roku działalności restauracji, wielokrotnie doceniona  i nagrodzona laurami m.in. Hermesem 2013 oraz zwycięstwem we wszystkich kategoriach tegorocznego festiwalu kulinarnego Wine & Food Noble Night. Specjalnością Restauracji Aruana jest nowoczesna kuchnia polska, a potrawy w niej serwowane powstają w oparciu o produkty sezonowe i pochodzące od lokalnych dostawców.

Slow Food jest międzynarodową organizacją typu non-profit, która w manifeście określa swój cel jako: "ochrona prawa do smaku". Powstała w 1986 roku we Włoszech i od początku zajęła się szeroko rozumianą ochroną oraz wspieraniem niewielkich regionalnych producentów żywności – szczególnie żywności regionalnej, unikalnej i niespotykanej w innych miejscach na świecie. Są to produkty przede wszystkim zdrowe, tradycyjne, pozbawiane wszelkich sztucznych ulepszaczy.

W Polsce jest tylko 6 restauracji rekomendowanych przez organizację Slow Food. Dla Aruany jest to kolejna nobilitacja, zaś dla gości – gwarancja doskonałej jakości potraw.