Restauracja Belvedere zaprasza na degustację letniej karty dań

Restauracja Belvedere (1) Lato to królestwo świeżych, sezonowych smaków, które często budzą w nas wiele wspomnień. Nie ma znaczenia czy powracasz w nich do beztroskich lat dzieciństwa, czy wakacyjnych chwil spędzonych nad brzegiem morza, w Restauracji Belvedere odkryjesz ulubione dania w nowej, autorskiej interpretacji. Pozwól, aby to wyjątkowe kulinarne doświadczenie na kilka chwil zabrało Cię w niezapomnianą podróż smaków.

Inspiracją do nowego menu było bogactwo sezonowych składników, które pozwala na nieograniczone możliwości w komponowaniu dań - prostych, choć zaskakujących smakiem i formą podania. To co najlepiej charakteryzuje nową odsłonę karty, to przede wszystkim lekkość, świeżość i idealne dopasowanie do błogiej atmosfery, towarzyszącej letnim spotkaniom.

Nowa rzeczywistość zweryfikowała nasze prywatne plany, które mogą być teraz trudne do realizacji. Pragnienie dalekich wyjazdów zainspirowało nas do stworzenia kompozycji smaków, które najbardziej kojarzą się z letnim wypoczynkiem. Dlatego obok najlepszych, polskich sezonowych składników, po raz pierwszy tak duży akcent stawiamy na owoce morza i egzotyczne nuty w menu - podkreśla Anna Bykowska, Dyrektor Restauracji Belvedere.

 

W sezonowej karcie dań znajdziemy lekkie i świeże przystawki, takie jak sałatka New York z krewetkami, mango, Restauracja Belvedere (3) papają   i palonym masłem, carpaccio z ośmiornicy i pomidorów, czy wegetariański suflet warzywny. Dania główne to m.in. inspirowana polską tradycją kulinarną gicz jagnięca z czarną soczewicą i czerwoną porzeczką czy śródziemnomorski okoń morski z vongolami, karczochami, kwiatem cukinii i zielonymi szparagami.

Z kolei w karcie deserów znalazły się takie propozycje, jak tarta cytrynowa, kogel mogel z truskawkami czy mus malinowy z jagodami.

Restauracja Belvedere to wyjątkowe doświadczenie znanych smaków w zupełnie nowej odsłonie.

Autorskie menu jest dopełnieniem niezwykłej atmosfery miejsca w samym sercu zielonych Łazienek Królewskich. Celebruj ciepłe, słoneczne dni w ogrodzie Restauracji Belvedere i delektuj się bogactwem sezonowych propozycji.