Restauracja Refektarz i Gościniec Ryński Młyn z nagrodami.

wine spectator 2015 Restauracja Refektarz w Hotelu ZAMEK RYN****znalazła się na tegorocznej liście magazynu Wine Spectator  - wśród najlepszych restauracji na świecie. Tym samym karta win została uznana za jedną z najznamienitszych na świecie.

Prestiżowy amerykański magazyn Wine Spectator co roku ocenia karty win - badając nie tylko samą ofertę trunków, ale i skojarzone z nimi w menu dania. Aby zasłużyć na tę nagrodę trzeba dysponować kartą z co najmniej 100 oryginalnymi gatunkami win, a o wyróżnieniu i tak decyduje jury składające się z najlepszych sommelierów świata. Ranking Wine Spectator tworzony jest od 1981 roku.

 

NAJLEPSZE PSTRĄGI W GOŚCIŃCU RYŃSKI MŁYN

Gościniec Ryński Młyn zwyciężył w konkursie na najlepszą potrawę z pstrąga.

swieto rybyŚwięto Ryby w Iławie ma już swoją kilkuletnią tradycję i mieszkańcy zdążyli je polubić, o czym niewątpliwie świadczyła wczorajsza frekwencja. Królem sobotniego święta był pstrąg, którego na różne sposoby przyrządzali kucharze z warmińsko-mazurskich restauracji. Konkursy kulinarne, były oceniane przez jury pod przewodnictwem znawcy i miłośnika polskiej kuchni dr Grzegorza Russaka. Konkurs dla restauratorów "Na najlepszą potrawę z pstrąga" wygrał Gościniec "Ryński Młyn", którego kucharze przygotowali pstrąga w szczawiu z racuchami ziemniaczanymi, żurawiną i fasolką szparagową.