Restauracja w Hotelu Herman wprowadza nowości

Restauracja Książęca w płockim Hotelu Herman wprowadziła do swojego menu potrawy gotowane metodą sous vide, polegającą na długim gotowaniu próżniowo zapakowanych produktów w niskiej temperaturze. Dania przygotowywane tą metodą to absolutna nowość na lokalnym rynku gastronomicznym.

Przygotowanie tego typu potraw, wymaga odpowiednich urządzeń, które precyzyjnie utrzymują właściwą temperaturę wody. Zakup urządzenia jest konsekwencją wprowadzania do menu tworzonego przez Tomasza Wereszczyńskiego, szefa kuchni, elementów kuchni molekularnej, której celem jest otrzymanie czystych smaków, niekonwencjonalnymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach.

Potrawy przyrządzone metodę gotowania sous vide, oferowane w Restauracji Książęcej w Hotelu Herman, to absolutna nowość na lokalnym rynku gastronomicznym. Proponowane dania z menu zimowego: Filet z łososia norweskiego sous vide, obsmażany na brązowym maśle, serwowany na karmelizowanych jabłkach i gruszkach z dodatkiem miodu i zielonego pieprzu oraz kiełkami słonecznika lub Kaczą pierś sous vide na dyniowym risotto ze świeżą rukolą i pomidorkami cherry.

Gotowanie w niższych temperaturach przynosi wiele korzyści:

* Minimalna strata wilgoci i wagi

* Zachowanie smaku oraz aromatu, ponieważ substancje rozpuszczalne w wodzie, szczególnie aromaty nie są utracone

* Smak mocniejszy, kolor bardziej wyrazisty i co ważne, minimalna ilość soli lub w ogóle jej brak jest wymagany

* Składniki pokarmowe są zachowane, ponieważ minerały rozpuszczalne w wodzie nie wyciekają do gotującej się wody, dzięki woreczkowi próżniowemu

* Badania wykazały, że technika sous vide najwierniej zachowuje witaminy w porównaniu do tradycyjnego gotowania(również gotowania na parze)

* Brak lub minimalna ilość dodatkowego tłuszczu wymagana do gotowania.