Sztuka dla Sztuki

Sztuka dla SztukiSzef kuchni Mańana Bistro & Wine Bar, finalista TOP CHEF Polska Przemek Błaszczyk i inicjator akcji "Sztuka dla Sztuki" Bartosz Gadzina 4 czerwca przygotują kolację degustacyjną z której dochód przekazany zostanie na Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki" które pragnie przygotować miejsce dla osób potrzebujących w którym będą mogły się spełniać i wyrażać samych siebie.

Czy to na talerzu czy na scenie sztuka zawsze będzie sztuką i musi się nawzajem wspierać, my będziemy to kontynuować do odwołania w czwartki co dwa tygodnie – zapewnia Bartosz Gadzina z Beksien Bistro.

Jakiś czas temu zainicjowaliśmy akcję "Sztuka dla Sztuki". Kulinarna dla artystycznej. Jeszcze takiej akcji nie było, wspaniali kucharze, każdy z innym doświadczeniem w jednym miejscu po to by pomóc artystom zbudować coś swojego.

Na mój apel odnośnie pomocy w stworzeniu miejsca dla osób pragnących żyć w naszym społeczeństwie jak wszyscy odpowiedziało kilkunastu znakomitych kucharzy.

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki" otrzyma od nas dochód z każdej odbywającej się w Beksien Bistro kolacji na budowę Teatru gdzie spełniać się będą mogły nie tylko osoby niepełnosprawne, ale każde które potrzebują takiej pomocy i nie mają dla siebie miejsca w naszej społeczności.

Zaczynamy 4 czerwca z szefem kuchni i właścicielem Mańana Bistro & Wine Bar, finalistą TOP CHEF Polska Przemkiem Błaszczykiem. Cały dochód oficjalnie po zakończeniu każdej kolacji przekazujemy przedstawicielowi stowarzyszenia. Kolejna kolacja odbędzie się 18 czerwca przy udziale Krystiana Skwierza, Falksalt i Buragnic. Każda kolacja będzie kolacją mojego gościa, czyli coś innego niż na co dzień nasi goście mają okazje spróbować.

Akcja jest w 100 % charytatywna, żaden z kucharzy nie pobiera ani złotówki za przygotowanie kolacji.