Szychy na szychcie - kolacja charytatywna

Szychy na szychcie SZYCHY NA SZYCHCIE - kulinarny kolektyw z województwa Śląskiego, który spontanicznie i charytatywnie będzie działać kilka razy w roku, by przede wszystkim gotować w szczytnym celu. Reprezentują różne lokale, różne miasta, różne style gotowania i różne kulinarne opowieści.
Inicjatorami charytatywnego gotowania są Kasia Rogowska i Przemek Błaszczyk, którzy zaprosili do współpracy innych szefów kuchni z okolic w tym szefa kuchni Restauracji Wodna Wieża - Szymona Bracik.

KTO i CO?
Znani szefowie kuchni z regionu wspólnie przygotuje posiłek dla 50 osób, które spotkają się przy stole na pop-upowej kolacji na terenie ogrodu przy BioBazarze w Katowicach. Menu niespodzianka powstanie w oparciu o wyłącznie ekologiczne i certyfikowane produkty i wyselekcjonowane butelki wina. Kolacja odbędzie się na wolnym powietrzu, pod namiotami, przy wspólnym stole. Kucharze deklarują menu inspirowane kuchnią śląską i naturą (w planie jest m.in. pieczenie na wolnym ogniu i wędzenie w specjalnie na to wydarzenie przygotowanej wędzarni). 

DLACZEGO?
Cel jest jeden: przez gotowanie wspieramy jedno z lokalnych stowarzyszeń z Katowic, które prowadzi Dom Aniołów Stróżów w Katowicach Załężu. To tam dzieci i młodzież z trudnych środowisk uczą się pracy i odpowiedzialności za siebie i swój los, a także za swoje otoczenie. Ważny jest ich rozwój pod okiem specjalistów, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Anielską Akademię Rozwoju Talentów, w ramach której działają: Akademia Językowa, Akademia Piłki Nożnej, Dżudo, Akrobatyka, Taniec, Grupy wokalne, Szkoła programowania i nowoczesnych technologii i wiele innych. Dochód z kolacji charytatywnej przeznaczony będzie na zorganizowanie dzieciom i młodzieży zajęć językowych, sportowych, artystycznych, pomoc w nauce i opiekę logopedy.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?
Cena kolacji charytatywnej to 250 zł od osoby. W sprawie rezerwacji miejsc prosimy wysłać e-mail na adres: szychynaszychcie@gmail.com – odpiszemy i podamy wszelkie szczegóły dotyczące płatności i kolacji.
Kolacja odbędzie się 27 września (czwartek) o godzinie 19.00 w plenerze przy BioBazarze (Katowice, ul. Bracka 20).