Toruń kulinarną stolicą Polski

17 października podczas Gali POLAND 10O BEST RESTAURANTS AWARDS 2015 w Dworze Artusa w Toruniu  poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2015 roku.

Konkurs i zarazem przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce to prestiżowy, pierwszy i jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem w głównej mierze oceniane przez konsumentów dzięki temu ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków kulinarnych. Na ocenę i końcowy wynik składają się: ocena restauracji przeprowadzona przez ankieterów wśród klientów odwiedzających daną restaurację, głosowania na stronie internetowej akcji, głosowania w mediach społecznościowych oraz ocena inspektorów przeprowadzona podczas badania Mystery Shopping.

Oficjalne wręczenie nagród POLAND 100 BEST RESTAURANTS  AWARDS 2015 odbędzie się podczas Gali kończącej V edycję Akcji, która odbędzie się w Toruniu w Dworze Artusa 17 października 2015 roku. Nagrody będą przyznawane w KATEGORII: NAJLEPSZA RESTAURACJA W POLSCE oraz NAJLEPSZA KARCZMA W POLSCE w trzech grupach : AWARD OF EXCELLENCE – jeden widelec, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE – 2 widelce oraz GRAND AWARD – 3 widelce. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75% oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25% oceny inspektorów.

Przyznane zostaną również nagrody specjalne m.in. w kategoriach – Szef Kuchni Roku tutaj ciekawostką jest, że zwycięzca tej kategorii wystartuje w Kulinarnych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w listopadzie tego roku na Florydzie, Osobowość Kulinarna Roku,  Telewizyjny Program Kulinarny Roku, Wydawnictwo Kulinarne Roku, Blog Kulinarny Roku.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w restauracji Szeroka No9 organizatorzy, przedstawimy plany dotyczące rozwoju projektu Poland 100 Best Restaurants w kolejnych latach. Gala Poland 100 Best Restaurants odbywa się po raz piąty i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

1O podniebienia Gości zadba szef kuchni restauracji Szeroka No.9 – Krzysztof Bielawski co jest zadaniem niezwykle trudny z uwagi na obecność szefów kuchni i właścicieli najlepszych polskich restauracji.

Przygotowując menu staraliśmy się podać naszym gościom to, co torunianie mogę zjeść codziennie w naszej restauracji. Stawiamy na kuchnie polską i regionalną oraz na sezonowość. Na pewno na stołach pojawi się gęsina i dynia, tego w październiku zabraknąć nie może powiedział Krzysztof Bielawski, szef kuchni restauracji Szeroka 9.

V edycja elitarnego przewodnika Poland 100 Best Restaurants ma w tym roku swój finał w Toruniu.Dwór Artusa, właściwie nazywany „Dom Towarzyski”, czy „Dom Klubowy” /nazwa Dwór Artusa na określenie budynku pojawiła się dopiero na początku w XVII wieku / jest idealnym miejscem do przeprowadzenia tego typu wydarzenia – powiedział Cezary Wołodko prezes zarządu Creative Agency Eventic Sp. z o.o. organizatorCezary Wołodko konkursu. Tegoroczna Gala i konkurs jest pod każdym względem rekordowa. Do V edycji Poland 100 Best Restaurants otrzymaliśmy 1096 nominacji. 100 najlepszych restauracji z największą ilością pozytywnych ocen znalazło się na liście Poland 100 Best Restaurants 2015 i zostało umieszczonych w tegorocznym wydaniu przewodnika. Na sukces złożyły się przede wszystkim oceny konsumentów, bo to jest najważniejsze - 22 246 ankiet zostało nadesłanych i dostarczonych przez ankieterów z oceną restauracji , głosowanie SMS - 18 879 SMSów wysłali fani dobrej kuchni, głosowanie poprzez Facebook -  10 379 głosów fani oddali na Facebooku na swoje ulubione restauracje – podsumował Cezary Wołodko.

SPONSORZY GŁÓWNI:

Kruszwica

Mionetto

gastromedzik

 

SPONSORZY:

oerlemansmenos ambasador

 

PARTNERZY MEDIALNI:

poradnik restauratorapapajanewsgastrorestauracja-pismobiznesudziendobrytorunmojtorunPLwirtualny toruntylkotorunradiogra 

 

ORGANIZATOR BANKIETU:

szeroka9