WIELKOPOLSKI KUCHARZ ROKU

Zapraszamy do udziału w Konkursie im. Rafała Jelewskiego.

Konkurs Wielkopolski Kucharz Roku jest wydarzeniem niekomercyjnym. Promuje młode talenty kulinarne i adresowany jest do kucharzy z województwa Wielkopolskiego, zatrudnionych w lokalach gastronomicznych w regionie lub urodzonych w Wielkopolsce, a pracujących w kraju i za granicą. Po kilku latach przerwy Konkurs reaktywowano, angażując do współpracy PRO BONO wielu lokalnych specjalistów i autorytety kulinarne.

Konkurs stanowi bez wątpienia kulinarną wizytówkę Poznania. Jest przejawem jedności i determinacji lokalnego środowiska skupionego na promocji jakościowej gastronomii i edukacji młodzieży. Nagrodami w Konkursie są staże u uznanych szefów kuchni z Polski i ze świata. Zadaniem 12 uczestników Konkursu jest przygotowanie dania głównego opartego na tradycyjnych produktach i recepturach Wielkopolski. Indywidualni zawodnicy walczą w konkursie o nominację do Kulinarnego Pucharu Polski, Puchar oraz inne nagrody w tym staże i podróże kulinarne.

Konkurs jest pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Zwycięzca Konkursu otrzyma tytuł Wielkopolskiego Kucharza Roku 2020 oraz nominację do finału jubileuszowej edycji Kulinarnego Pucharu Polski 2020!

W konkursie mogą uczestniczyć kucharze z dowolnych zakładów gastronomicznych, zarówno hotelarskich jak i pojedynczych restauracji z całej Wielkopolski oraz kucharze urodzeni w Wielkopolsce, a pracujący w zakładach gastronomicznych w kraju i za granicą !

Zadaniem konkursowym będzie przygotowanie 7 porcji dania głównego. Produktem obowiązkowym jest pstrąg tęczowy, soczewica, botwina lub do wyboru pokrzywa.

Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem dostępny na stronie www.konursykulinarne.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń na adres e-mail: wkr_konkurs@wp.pl upływa 08 maja 2020. Ogłoszenie listy uczestników zamieścimy najpóźniej do dnia 12 maja 2020.

Konkurs odbędzie się 9 czerwca 2020 r. (wtorek) w GARDEN CITY na terenie  MTP w Poznaniu.